Невикористання земельної ділянки не звільняє від обов’язків

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Права та обов’язки власників земельних ділянок регламентуються положеннями Земельного кодексу України. У статті 90 якого наведено перелік прав власників земельних ділянок:

– продавати або іншим шляхом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, заставу, спадщину, довірчу власність;

– самостійно господарювати на землі;

– власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену продукцію;

– використовувати у встановленому порядку для власних потреб наявні на земельній ділянці загальнопоширені корисні копалини, торф, лісові насадження, водні об’єкти, а також інші корисні властивості землі;

– на відшкодування збитків у випадках, передбачених законом;

– споруджувати житлові будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.

Стаття 91 Земельного кодексу України встановлює обов’язки для власників земельних ділянок:

– забезпечувати використання їх за цільовим призначенням;

– додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля;

– своєчасно сплачувати земельний податок;

– не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;

– підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі;

– своєчасно надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів у порядку, встановленому законом;

– дотримуватися правил добросусідства та обмежень, пов’язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон;

– зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем;

Законом також можуть бути встановлені інші обов’язки власників земельних ділянок.

Враховуючи вищезазначене, звертаємо увагу громадян, які отримали земельні ділянки у власність на території Новокаховської міської територіальної громади для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, але до теперішнього часу не розпочали будівництво, привести зазначені території до належного санітарного стану: прибрати сміття, бур’ян та здійснити інші необхідні поліпшення.

Виконавчий комітет спільно з органами Державного земельного кадастру проводить повну інвентаризацію зазначених земель. В разі ігнорування вищевказаного питання дані про власників земельних ділянок будуть передані до відповідних служб для реагування.

Окрім цього нагадуємо, що фізичні особи-платники земельного податку та орендної плати мають право звернутися з письмовою заявою до податкового органу з місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо: розміру площ та кількості земельних ділянок, що перебувають у власності та/або користуванні платника податку, права на користування пільгою, розміру ставки земельного податку, нарахованої суми плати за землю.

Більш детальна інформація у виконкомі Новокаховської міськради (каб. 110, 112) або за тел.: 7-99-50, 9-00-38, та ДПС 4-52-02.

Відділ земельних відносин та комунальної власності