Незабаром рис для Херсонщини стане брендовою культурою – Олександр Паливода

Херсонщина стала основним виробником рису в країні після втрати Криму. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації Олександр Паливода.

Відтак нещодавно в Інституті рису були представлені інноваційні підходи у вирощуванні рису на краплинному зрошенні. Були показані результати по отриманню врожаїв рису після різних культур у сівозміні та на ділянках, де до цього взагалі нічого не вирощувалось.

Пан Паливода підкреслив: “Після втрати Криму, основним виробником рису стала Херсонська область, і зараз у нас є всі можливості наростити такі об’єми, щоб не тільки нагодувати Україну власним рисом, а й вийти з ним на світовий рівень. Сьогодні ця ніша незаповнена, близько 80 тисяч тонн рису Україна імпортує – це та кількість, яку потенційно зможе виростити Херсонська область, в тому числі застосовуючи інноваційні здобутки Інституту рису.”

За словами Олександра Паливоди, сьогодні рис – це високорентабельна і затребувана культура – за статистикою українці споживають рису найбільше серед інших круп. При чому найближчі 5-8 років перенасичення у цій галузі не очікується.

“Сподіваюсь, що наші фермери звертатимуть все більше уваги на цю культуру і рисові площі з кожним роком зростатимуть. Упевнений, що незабаром рис для Херсонщини стане такою ж брендовою культурою, як кавуни та томати,” – написав пан Паливода.