Незнання не рятує від штрафу

скачанные файлы (1)За сім місяців 2016 року адміністративною комісією Новокаховського виконкому було розглянуто 499 адмінпротоколів і накладено штрафів на суму 44,9 тис. грн. (за аналогічний період 2015 року – 30 тис. грн.). За яке «беззаконня» штрафують новокаховчан, з таким питанням ми звернулися до заступника міського голови Сергія Давидюка.

–       Відразу хочу зазначити: адмінкомісія не виконує функцію покарання, як думають багато жителів нашого міста. Навпаки, потенційним «штрафникам» пояснюють, як треба поводитися в тій чи іншій життєвій ситуації. Проте кожний випадок адміністративного порушення розглядається індивідуально, – почав розмову Сергій Петрович.

– На фоні численних проблем із прибиранням територій, наприклад, біля будинків або магазинів профілактична бесіда – це, м’яко кажучи, не досить дієвий спосіб впливу. Чи може порушник власною копійчиною розрахуватися за недбальство?

– Звичайно, і вже відомо, що до міського бюджету надійшло 16,2 тис. грн. від сплати штрафів (у 2015 році – 2,9 тис. грн.). Також за результатами роботи адмінкомісії на 1 серпня місто отримало 48,1 тис. грн. додаткових надходжень Окрім цього, до міського відділу державної виконавчої служби направлено 245 постанов на загальну суму стягнень в подвійному розмірі 59,4 тис. грн. У примусовому порядку вже стягнуто 6,9 тис. грн. (за цей самий період у 2015 році – 0,5 тис. грн.).

– Ми розуміємо, що у більшості випадків за цифрами криються конкретні проблеми. Що здебільшого стає причиною накладення штрафу?

– Зараз ми спостерігаємо ланцюгову реакцію, коли зубожіння населення віддзеркалюється на щоденній роботі міських підприємств, переважно комунальних. Це особливо стосується вчасної сплати жителями міста комунальних послуг, зокрема водоканалу і «Екосервісу». Ми виявили випадки, коли дехто з містян просто ігнорує сплату послуг за прибирання території, вивіз сміття і постачання води, хоча при цьому вчасно розраховується за використаний газ чи електроенергію. Говорять так: сміття все одно вивезуть, двірник теж позамітає, а воду, на відміну від газу чи світла, не мають права відключити по закону. Така позиція вказує на те, що люди просто не знають, що не тільки комунальні служби мають зобов’язання, але й жителі міста. Є категорія новокаховчан, для яких виклик на адмінкомісію – це спосіб швидкого розрахунку за накопичені протягом двох-трьох років борги. На засідання вони приходять з квитанцією про сплату. Також мешканці гуртожитків не поспішають розраховуватися за комунальні послуги, називаючи основною причиною такого стану безробіття. Попадають в поле зору комісії і пенсіонери, які стають боржниками через бідність, однак оформлювати субсидію через різні страхи не хочуть.

– Вже ні для кого немає секрету в тому, що пенсіонери – це бідні люди. Для них платежі за комунальні послуги – непосильний тягар…

– Для членів адмінкомісії це теж не новина, проте літніх людей, особливо тих, у кого мала пенсія, намагаємося переконати звернутися до управління соцзахисту по державну допомогу на виплату комунальних послуг, тобто оформити субсидію. Нагадаю, що субсидія є безповоротною допомогою, яку держава надає не тільки пенсіонерам. Також на особливому контролі – сім’ї, в яких виховуються діти. Не повинні маленькі новокаховчани ставати заручниками ситуації, коли їхні непрацюючі батьки живуть за рахунок дитячих виплат. Державну допомогу надають для того, аби підтримати новонародженого, а не для того, щоб його батьки порушували права дитини в частині сплати комунальних послуг, якими неповнолітній громадянин теж користується.

– Як працюєте з тими, хто порушує Правила благоустрою міста?

– Почастішали випадки, коли люди, як це не дивно, просто не знають про їхнє існування, хоча з Правилами можна ознайомитися на сайті Новокаховської міськради. Останнім часом власники торгових точок у різних мікрорайонах міста «забувають» встановлювати урни для сміття біля магазинів. Ця «необізнаність» може коштувати їм 850 грн. штрафу. Як-то кажуть, незнання закону не звільнює від відповідальності. Певно, що з такими порушниками займаємося просвітницькою роботою, однак попереджаємо серйозно.

Записала Лариса Голубєва