Ніч – не час для розваг

godinnyk_cilodobovo

Правоохоронці виступили з ініціативою обмежити роботу цілодобових магазинів і розважальних закладів у Новій Каховці. Місцева влада виступає проти, – пише “Новий день”.

«Жодного тижня у нас не проходить без якоїсь події у місцевому барі «Дніпро». А іноді там і 3—4 рази за добу щось може статися. Він по­стійно на слуху», — заявив на засіданні виконавчого комітету Новокаховської міськради 22 вересня заступник начальника міськвідділу УМВС з громадської безпеки Віталій Пахомов. Кримінальні «подвиги» відвідувачів розташованого в парковій зоні бару протягом цього року безліч разів виносилися на обговорення членів виконкому. Нарешті правоохоронці вирішили взяти ситуацію під свій контроль. «Але щоб ми не виглядали заангажованими: мовляв, критикуємо тільки один бар, то надіслали подання щодо обмеження роботи усіх без винятку цілодобових закладів міста», — пояснив Віталій Пахомов.

За оцінкою начальника відділу економічного розвитку та торгівлі виконкому міськради Тетяни Малій, подання Новокаховського МВ УМВС може зачепити більше десятка магазинів, барів і кафе, які працюють цілодобово. «Міліція пропонує обмежити їх роботу до 00.00. Однак за діючим законодавством виконком вправі приймати таке рішення ви­ключно за погодженням самих суб’єктів господарювання. Тому, перш ніж приймати якесь рішення, ми розіслали листи керівникам усіх закладів, які працюють цілодобово, з пропозицією погодитися працювати до півночі. А коли отримаємо відповідь, лише тоді зможемо підготувати відповідний проект рішення виконкому», — пояснила Тетяна Малій.

Щоправда, думки членів виконкому з цього питання розійшлися. Так, за словами міського голови Володимира Коваленка, у барі «Дніпро» є охорона, встановлені системи відеоспостереження. «Люди, котрі хочуть вночі напитися, завжди це зроблять — і якщо не в барі, то десь у парку. Гляньте, що відбувалося на День міста у Таврійську в минулі вихідні, де можна було зустріти п’яною навіть 14-річну дитину! А слідкувати за порядком у вечірній і нічний час повинна сама міліція. Але, на жаль, за останні 2—3 роки наше місто взагалі залишили без патрульних, особливо після 21-ї години. Я розумію, що однією з причин цього є не­ком­плект у штаті міськвід­ділу УМВС. Але треба виважено підійти до питання обмеження роботи кафе. І розуміти, чим це може закінчитися і де потім уся їх публіка з’явиться уночі», — зазначив міський голова.

— На мою думку, якщо вночі не працюватимуть кафе, то міліція матиме більше правових підстав реагувати на ви­тівки п’яних людей, — зауважив член виконкому Борис Герман. — Адже у кафе можна випивати цілком законно — на відміну від лавочки у парку або під’їзду.

Як визнав Віталій Пахомов, діюча система відеоспостереження вже не дає ніякого ефекту. «Спочатку вона неабияк нам допомагала, але дуже швидко люди зрозуміли, де встановлені веб-камери, і вже нічого не бояться, — пояснив він. — Тому іншого шляху вирішення проблеми ми поки не бачимо. Тим більше, як показує приклад Херсона та інших міст області, де обмежували роботу деяких кафе-барів, народ після півночі переходив до інших закладів і продовжував відпочивати там далі».

Водночас він наголосив, що вже до 7 листопада п. р. у місті має бути створена патрульна служба. «Тож дочекаємося цього, — додав міський голова, — і вивчимо питання щодо роботи кафе-барів. Насильно обмежувати і забороняти ми нічого не будемо».

Олег БАТУРІН