Норми житла та комунальних послуг для призначення субсидії

Призначення житлових субсидій проводиться в межах соціальних норм житла (площа) та нормативів на оплату житлово-комунальних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014р. №409.

Соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 13,65 кв. м на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство.

Соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів, газопостачання, електричної енергії встановлено єдині для всієї України.

Для розрахунку розміру витрат електроенергії та природного газу на потреби опалення застосовуються коригуючі коефіцієнти (по Херсонській області: 1-, 2-поверхові будівлі – 0,903; будівлі на 3 і більше поверхів – 0,658).

Для розрахунку житлової субсидії з жовтня 2021 р. застосовуються такі нормативи:

Водопостачання та водовідведення: постачання та відведення холодної води – 3,6 куб. м на одну особу

Газопостачання:

– на опалення в опалювальний період – 4 куб. м на 1 кв. м площі, помножену на коригуючий коефіцієнт: 0,903 – в 1-, 2-поверхові будівлі; 0,658 – 3 і більше поверхів;

– на газову плиту (за відсутності газового водонагрівача) – 5,4 куб. м на одну особу;

– на газову плиту (за наявності газового водонагрівача) – 10,5 куб.м на одну особу

Електропостачання:

– на опалення в опалювальний період – 30 кВт год. на 1 кв. м площі, помножену на коригуючий коефіцієнт: 0,903 – 1-, 2-поверхові будівлі, 0,658 – 3 і більше поверхів;

– у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами – 130 кВт год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї, але не більше 250 кВт год.;

– у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами, – 70 кВт год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї, але не більше 190 кВт год. (за наявності газового водонагрівача); 100 кВт год. на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї, але не більше 220 кВт год. (за відсутності газового водонагрівача).

При цьому передбачено, що на період карантину для регіонів із встановленим «червоним» рівнем епідемічної небезпеки розрахунок житлових субсидій проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, електроенергії та природного газу для приготування їжі і підігріву води, незалежно від кількості днів дії карантину зазначеного рівня епідемічної небезпеки на місяць.

Таким чином, у жовтні 2021р. мешканцям Новокаховської МТГ розрахунок субсидії на зазначені послуги проведено з урахуванням збільшення на 50 відсотків соціальних нормативів.

У разі виникнення питань щодо призначення житлових субсидій звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення за тел.: (05549) 5-48-55, 095-674-64-47.

Управління праці та соціального захисту населення