Нова Каховка – “акцизна столиця” Херсонщини

16a6f372759_lСайт Херсонської обласної державної адміністрації навів відомості щодо надходження протягом січня – вересня 2016 року до місцевих бюджетів Херсонщини 232,5 млн.грн. податку з реалізації підакцизних товарів через роздрібну мережу. Це перевищує минулорічний показник на 86 млн. гривень. На потреби територіальних громад нашої області надійшло в півтора рази більше роздрібного акцизу, ніж торік.

Найбільш вагомі надходження акцизного податку поповнили бюджети м.Херсона – на 84,2 млн.грн. та м.Н.Каховка – 25,6 млн.гривень.

Ми підрахували, що в середньому один мешканець Херсонщини (враховуючи немовлят та старців) купив підакцизних товарів майже на 4,4 тис. грн. і сплатив до місцевого бюджету по 220 грн. акцизного податку. Нагадаємо, що до переліку підакцизних товарів входять алкогольні напої, пиво, вино, табачні вироби, бензин, дизпаливо, автомобільний скраплений газ, тощо.

Мешакнці Херсону, кількість яких становить 31,4% від всіх мешканців області, придбали підакцизних товарів на 5070 грн. та сплатили по 253,4 грн., що становить 36,2% від загального розміру податку по області.

А от мешканці Нової Каховки стали лідерами в цьому показнику. Становлячи лише 6,4% від населення Херсонщини, вони купили підакцизних товарів на 7560 грн. і сплатили  по 378,1 грн. податку на кожного новокаховчанина. Це становить 11% від всього обласного податку. і в 1,7 рази більше, ніж у середньому по області та в 1,5 рази більше, ніж у мешканців обласного центру.

От і розмірковуй, чи новокаховчани самі багаті на Херсонщині (бо підакцизні товари з причини їх вартості давно вже перестали бути товарами масового вжитку), чи нам у придбанні підакцизних товарів сприрятють мешканці прилеглих міст та сіл, які приїздять у Нову Каховку за покупками. В тому числі і за підакцизним крамом…