Нова Каховка бере участь у конкурсі проектів регіонального розвитку

Нещодавно Мінрегіон оголосив конкурс проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄC у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики. Відбір здійснюватиметься відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабміну від 16 листопада 2016 року № 827.

Приємною звісткою стало те, що до участі в конкурсі долучається і Нова Каховка. Про це стало відомо сьогодні, 18 серпня, в ході зустрічі  місцевих ЗМІ із секретарем міськради Олександром Лук’яненком та членами  робочої групи, створеної  спеціально для  розробки та підготовки   конкурсних проектів.

Вже оприлюднено відповідне розпорядження міського голови В. Коваленка «Про участь у конкурсному відборі проектів регіонального розвитку» (№278-р від 16. 08. 2017 р.).  Робочу групу  очолив заступник мера  Володимир Сироватка. До її складу увійшли головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі Наталія Біла, спеціаліст відділу капітального будівництва Ольга Мурушкіна та начальник оргвідділу Роман Пашкевич.

В ході зустрічі присутніх поінформували з приводу власне конкурсу, вимог до  проектів, їхніх напрямків, фінансування тощо. Загальна сума коштів, які спрямовуються для реалізації вищезгаданих проектів регіонального розвитку, складає 600,75 млн. грн. Основні вектори: розвиток регіону у сфері інноваційної економіки та інвестицій, села, людського потенціалу, туризму, загальноукраїнська солідарність.

Отже, що обрала Нова Каховка? Олександр Лук’яненко повідомив наступне:

– Робоча група створить і подасть на конкурс три проекти. Перший полягає в тому, аби у співпраці з Національним природним  парком «Нижньодніпровський» створити нову й сучасну туристичну зону на острові Козацький. Як відомо багатьом, в недалекому минулому це було одне з найпопулярніших місць відпочинку новокаховчан, з  налагодженим транспортним сполученням, впорядкованою пляжною зоною. Якщо нам вдасться  виграти кошти під цей проект, то він буде реалізований у три  етапи: 1-й – облаштування двох причалів і налагодження  сполучення, благоустрій місць для купання, 2-й – розширення інфраструктури острову, 3-й – просування об’єкту  як туристичного, який має всі шанси стати популярним місцем відпочинку всього півдня України. Подаючи проект на конкурс, ми плануємо запропонувати фінансування першого етапу. Максимальна сума, обумовлена в умовах, 12 млн. грн.

Другий проект – спорудження спортивного комплексу з плавальним басейном. Він, як і попередній, матиме 3 етапи: проектування і первинна інфраструктура, будівництво, розвиток комплексу із дотичними послугами, які можуть бути згодом запропоновані бізнесом. Якщо конкурсний відбір пройде саме він, то ми також розраховуємо на кошти для реалізації першого етапу – розробки проекту.

Третій проект, який також відповідає  запропонованій тематиці,  інтеграція переселенців у суспільство. На сьогодні досягнута домовленість із забудовниками нового будинку, який за кілька місяців  буде введено в експлуатацію біля колишньої так званої 11-ї школи, і об’єкт може бути використаний для реалізації проекту. Варто зазначити: мова йде не лише про переселенців, які проживають на території всієї Херсонщини. Особлива увага  при створенні проекту буде приділена певним соціальним категоріям, які гостро відчувають потребу у житлі.

По всім трьом проектам ми будемо співпрацювати з Херсонською обласною держадміністрацією, оскільки вона виступатиме в ролі ініціатора їхньої подачі до розгляду конкурсної комісії Кабміну.

Часу на роботу лишається не так багато. Кінцевий термін подачі проектів і всіх необхідних документів – 27 вересня. Тож зичимо плідної роботи та сподіваємося, що Нову Каховку чекає успіх!

Члени робочої групи пообіцяли  інформувати про виконану роботу щотижня. Тож деталі  дізнаємося вже незабаром, про що обов’язково поінформуємо вас, шановні читачі.