Нова Каховка ініціює об’єднання з Таврійськом в єдину громаду

табличка НК горсоветСпроба міського голови Таврійська Миколи Різака  створити окрему від Нової Каховки нову територіальну громаду з Кам’янською сільською радою поставила жирний хрест на попередніх домовленностях між міським головою Нової Каховки Володимиром Коваленкоv і головами рад, що входять до складу Новокаховської міської ради, про життя і роботу всіх наших громад “по-старому” адміністративно-територіальному устрою до наступних місцевих виборів.

Така угода була підтверджена рішеннями Дніпрянської селищної та Райської сільської рад, які заявили, що вони продовжують працювати в своїх межах і повноваженнях без ініціювання процесу об’єднання з Новою Каховкою.  Таке рішення  зрозуміле: ми вже маємо такі бюджетні повноваження і усталену інфраструктуру, про які тільки мріють новостворені громади. Але навіть їх створення ще не є гарантією того, що все обіцяне буде ними отримано. Бо потрібно внести відповідні зміни до близько 300 Законів України, щоб запрацював весь механізм функціонування та  розвитку нових об’єднаних громад. І поки Верховна Рада буде цим займатися (а що вона з цим робить всі мають змогу бачити самі), ми, у Новій Каховці будемо жити і потихеньку користуватися тими привілеями, які у нас вже є.

Але передчасний старт «таврійського паротягу” в пошуках собі кращої долі вніс корективи у ці домовленості і плани на спокійну і плідну роботу на благо всієї спільної Новокаховської громади не менш ніж до 2020 року.

Тож у Новокаховській міській раді розробили проект рішення «Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад», який буде розглянуто на сесії ради, яка відбудеться 15 вересня.

Пропонуємо Вашій увазі текст цього проекту рішення (джерело: офіційний сайт Нової Каховки)

 «Відповідно до частин 1, 2 статті 5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», статей 26, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:

  1. Ініціювати добровільне об’єднання територіальних громад міста Таврійськ, селища Плодове Таврійської міської ради та міста Нова Каховка Новокаховської міської ради в Новокаховську об’єднану територіальну громаду з центром у місті Нова Каховка.
  2. Провести громадське обговорення на території Новокаховської міської ради щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад протягом терміну, передбаченого частиною 3 статті 5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» з дня прийняття цього рішення.
  3. Після завершення громадського обговорення щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад розглянути на черговій сесії міської ради рішення про надання згоди Новокаховської міської ради на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради Лук’яненко О.В. та постійну комісію мандатну, з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку (Кафідов А.О.).»

На засіданнях постійних комісій ради, які проходили напередодні роботи сесії 12 та 13 вересня, депутати підтримали даний проект і запропонували винести його на розгляд сесії міської ради.

Тож, якщо 15 вересня Новокаховська міська рада прийме це рішення, Таврійська міська рада повинна буде розглянути цю пропозицію та надати на неї відповідь. І ось тоді буде остаточно ясно: чи планують міський голова та депутати ради Таврійська вихід свого міста зі складу Нової Каховки (що вони категорично заперечували після 8 вересня, коли ними було затверджено рішення про об’єднання з Кам’янкою), чи ні.

До остаточного з’ясування позицій сторін залишилось недовго. Зачекаємо…

                                                                                          Віктор Васильєв