Нова Каховка: край мальовничих водоспадів і чистих джерел (Відео)

Три роки тому на Херсонщині створили Нижньодніпровський національний парк, головне завдання якого – взяти під охорону та пильний нагляд більш ніж 120 км природних угідь. А починаються вони з невеликого міста Нова Каховка, яке у 1952-му році заснували як поселення будівельників Каховської ГЕС на місці села Ключове. Про це повідомляє UATV.ua.

Назва ця була не випадковою. Так, на пустельних землях з’явився квітучий оазис, омитий водами Дніпра і тисячами джерел кришталево чистої води, які і сьогодні, впадають в річку.

Фото з сайта nk-online.com.ua

Варто зазначити, що такий унікальний природний ландшафт, як дніпровські плавні, утворюється тільки тут, в Херсонській області. І зокрема, в Новій Каховці.

Наприкінці ХІХ століття тутешні місця відкрили для себе переселенці зі Швейцарської колонії Шабо під Одесою. Вони були знатними виноробами і змогли оцінити ці піщані, як здавалося на перший погляд, неродючі землі. Буквально за кілька років ця пустеля вкрилася виноградниками, а Нова Каховка стала центром виноробства на півдні України.

“Ми знаходимося на одному з елементів унікального ландшафту. Це прируслова гряда. Раніше, коли Дніпро не був зарегульований, навесні траплялися величезні паводки і  річка “відкладала” на берегах Нижньодніпровських островів гряди. Так утворювалися острови кільцеподібної форми. Вони нагадують атоли”, – розповідає Олександр Ходосовцев, доктор біологічних наук, професор Херсонського державного університету.

Вже з першого року роботи НПП “Нижньодніпровський” з пониззя річки вилучили понад 50 км незаконних знарядь для вилову риби.

“Тим самим водна поверхня була розгороджена і риба отримала можливість зайти в русло Дніпра, піднятися на свої споконвічні місця, зайти в балки і віднереститися, – зазначає директор парку Олексій Чачібая.

Тепер за активної участі охорони, для допомоги природі, також створюють спеціальні комплекси для відтворення рідкісних, аборигенних видів риб пониззя Дніпра.

Більше випусків програми “Незвідана Україна” дивіться за посиланням.