Нова Каховка – у десятці перших міст, де у ЦНАПах запрацює інформаційна система “Вулик”

Рik тому  Нова Каховка пройшла реєстрацію у проектi EGOV4UKRAINE. Його головна мета – поліпшити надання адміністративних послуг місцевими органами влади України через розробку та впровадження електронної системи обміну даними «Трембіта» та інформаційної системи «Вулик» для ЦНАПів.

Немає сумнівів: розвиток електронних послуг нині є одним з ключових інструментів  у впровадженні реформи децентралізації. Планується, що вже у  2020 році в Україні  в електронному вигляді  жителі  зможуть отримувати  понад 70 публічних послуг. І проект EGOV4UKRAINE покликаний  якраз таки створити усі  необхідні для цього технічні умови. На думку фахівців сучасна інформаційна система, розроблена проектом , що має  назву «Вулик»,  пришвидшить роботу  ЦНАПів у 10 разів завдяки переходу до електронного документообігу та спрощеному доступу до даних державних реєстрів у режимі реального часу. До того ж вона підвищить доступність та якість адміністративних послуг та забезпечить надійне зберігання й захист інформації.

Запустять її у 10 пілотних центрах  до жовтня поточного  року, а до  кінця 2020 року  запровадять у понад 400 установах по всій Україні.

Дуже тішить, що саме Нова Каховка потрапила до 10-ки міст, де запроваджуватиметься пілотний проект. Цю радісну звістку під час останньої 50-ї сесії Новокаховської міськради присутнім повідомив депутат Віталій Перетятько. Завдяки його ініціативі і активній підтримці, а також сприянню міського голови Володимира Коваленка,  вже маємо перші  кроки на шляху до реалізації  даної цілі. Один з них – меморандум про співпрацю, який  своїми підписами скріпили  мер Володимир Коваленко  та керівники вищевказаного проекту.

Урочиста церемонія підписання документу  між Державним агентством з питань електронного урядування України, проектом EGOV4UKRAINE і 10 містами України відбулась у Кабміні. Участь у заході взяли перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України Олексій Вискуб, керівник проекту EGOV4UKRAINE Марі Педак і офіційні представники міст (від Нової Каховки – депутат Віталій Перетятько, заступник міського голови Олег Тарабака), які були обрані для  пілотного впровадження комплексу «Вулик».

Тож, як говорять, перші цеглини фундаменту закладено. А далі – робота, плоди якої, без сумнівів, в рази поліпшать для нас, мешканців міста, процес і умови  отримання адміністративних послуг та позбавлять зайвих клопотів.