Нова Каховка – унікальна. І це треба показати

Найрозвиненіші та найвідоміші міста всього світу мають свої унікальні візитівки, впізнавані всюди і всіма, що вирізняють їх з-поміж інших. Як правило, вони знаходять відображення  у бренді міста, що власне і є його образом, враженням мешканців від нього. Він має візуальне втілення – логотип. І що найголовніше: бренд має сенс, перш за все тоді, коли він пов’язаний зі стратегією розвитку міста і відображає асоціації всіх жителів, не якоїсь окремої групи.

Пошуком саме такого зображення задалися і новокаховчани. Перше засідання робочої групи, яку очолює заступник міського голови Володимир Сироватка,  відбулося 14 липня. До обговорення долучилося широке коло фахівців, депутати міської ради, представники ЗМІ та інші.

«Міський голова поставив завдання і вже розпочалася робота зі створення стратегії розвитку міста Нова Каховка. Це процес довгий і нелегкий. Але  ми повинні цим займатися, – наголосив В. Сироватка. –  У нашому місті проходить велика кількість заходів, форумів, конгресів. Про Нову Каховку знають, чують. А тому одним з невід’ємних елементів її  іміджу має стати логотип як графічне відображення усіх її переваг і принад, за яким наше місто впізнаватимуть в усій Україні і далеко за її межами. Ми маємо визначитись із пріоритетами і прийти до єдиного консенсусу».

Про особливості визначень понять «бренд», «брендінг», «логотип» присутнім нагадав директор КП «Агенція регіонального розвитку» Вячеслав Костенюк. Також він висвітлив сучасні тенденції у цьому напрямку, продемонстрував успішні логотипи сучасних українських міст, а також ті, що визнані відверто провальними ідеями. «Якщо пояснити простими словами, то бренд міста є «гарною упаковкою». На ній є назва та унікальні особливості, що зацікавлюють споживача, – пояснює В. Костенюк. –  Фактично просування бренду – це створення бажаної репутації міста. А це тягне за собою зростання інвестицій, збільшення кількості туристів, приводить до покращення враження від нашої території тощо».

Про успішний досвід створення логотипу присутнім розповів Павло Ярмій, керівник ГО «АРР Таврійського об’єднання територіальних громад».
Зокрема, він наголосив, що в обговоренні та обранні елементів для майбутнього бренду має взяти участь максимальна кількість місцевих жителів. Тобто ми маємо підсумувати усі ідеї і прийти до єдиної, спільної.  А от роботу зі створення бренду треба довірити лише професіоналам у цій сфері, оскільки в кінцевому результаті необхідно мати якісний продукт, а не досвід ще одного міста з недолугим і провальним, абсолютно недієвим брендом.
Отже, початок покладено. Наступне засідання робочої групи,  яке матиме більше конструктивний характер, відбудеться найближчим часом. Тож,  новокаховчани, замислюйтесь, всі разом  маємо шукати ті унікальні особливості, завдяки яким можна презентувати місто в країні та світі.