Нова Каховка: Від проводового мовлення до малопотужного FM-мовлення

гучномовець26 серпня Українська асоціація мовлення громад за підтримки та участі Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення, а також ВАТ “Укртелеком”, на базі Інтерн’юз Україна, провела вебінар для представників редакцій проводового мовлення, місцевих рад та громад за темою “Від проводового мовлення до мовлення громад з використанням малопотужного ФМ мовлення (МПФМ)” – пише   gazeta.ks.

У вебінарі взяли участь член Національної Ради Сергій Костинський,  представники з УАМГ Юрій та Наталія Лященки, ВАТ “Укртелеком” Андрій Соломаха, помічник члена Національної Ради Юлія Лелюх, представники регіональних студій проводового мовлення, місцевих рад та державних адміністрацій Херсону, Краснограда, Славутича, Золочіва, Миргорода, Константинівки, Фастіва, Ізюма.

Сергій Костинський представив методичні рекомендації, розроблені робочою групою, щодо процесу такого перетворення. Також в ході вебінару  були надані відповіді на численні запитання, пройшов обмін думками. Важливо те, що у ході вебінару мовники мали змогу поділитися власним досвідом. Зокрема, наша область перша в Україні має напрацювання в цій галузі.

Так, у Партизанській селищній раді запущено процес створення комунального мовника з використанням зазначеної технології. Отже, як показує спілкування, мовленя громад в Україні – це процес, що розвивається за ініціативи саме громад, а вебінар – це черговий крок на цьому шляху.

Нова Каховка також бере  участь в цьому проекті. Головним редактором міської радіоорганізації Вікторією Деркач готуються напрацювання для вирішення питання, як на сесії міської ради, так і на рівні області і Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Довідково: При запуску  проекту місцева ТРК має можливість цілодового мовлення на виділених їй частотах. Обсяг мовлення буде залежити тільки від можливості редакції його наповнювати власним контентом. У вільний від власного мовлення час  може проводитися ретрансляція одного з загальнодержавних радіоканалів. Тематичне спрямування – у відповідності до ліценції на проводове мовлення. За ТРК залишається обов’язок інформувати населення про виникнення надзвичайних ситуацій.

Малопотужне FM-мовлення здійснюється передавачами з потужністю до 10 Вт і протяжністю дії від 8 км (моно) до 11 км (стерео).