Нова стратегія Пенсійного фонду

Днями  у Новій Каховці відбулося виїзне засідання правління ПФУ, участь в якому взяли начальники головних управлінь областей України та Києва, керівники структурних підрозділів центрального апарату і працівники органів ПФ Херсонської області.pf1До  гостей звернулася перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Валентина Січова. «Саме по роботі Пенсійного фонду, соціальних служб більшість населення робить висновок про роботу уряду і Президента», – зазначила вона у промові, порівнявши діяльність Херсонського управління ПФ із безперебійною ходою годинника.

Присутніх привітав заступник міського голови Нової Каховки Володимир Сироватка, побажавши плідної праці.

Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний поінформував, що завданням сьогоднішнього дня є реалізація заходів Стратегії модернізації та розвитку ПФ, один із головних напрямків якої – якість обслуговування громадян. Загалом, в рамках реалізації Стратегії, планується значно розширити мережу точок доступу до одержання пенсійних послуг, які будуть максимально наближені до місця проживання людей. Крім того, українці матимуть можливість отримувати необхідне не тільки на рівні районного центру, як це є зараз, а й на рівні громад, банківських установ, поштових підприємств тощо. Передбачається значно скоротити час для надання послуг, в тому числі за рахунок сучасних інформаційних технологій. Так, якщо зараз процес призначення пенсій триває до 10 днів, то незабаром він буде займати 15-20 хв. Запроваджується можливість долучитись до потрібного дистанційно, у тому числі через веб-портал Пенсійного фонду з використанням електронного цифрового підпису. Таким чином, подати заяву на призначення чи перерахунок пенсії можливо буде не виходячи з дому. Оновлена версія порталу має запрацювати у жовтні.

Планується запровадити єдину автоматизовану систему управління та контролю за фінансами Пенсійного фонду. Це дозволить проводити постійний моніторинг ефективності використання коштів. Також ширшими завдяки цій системі стануть можливості використання персоніфікованих даних застрахованих осіб про сплату внесків до фонду. Зокрема, вони стануть основою для виявлення ознак тіньової зайнятості та інформування громадян про набуті пенсійні права, стаж і заробіток.

zarudniyУ бесіді з журналістами Олексій Зарудний на запитання, чого очікувати тим, хто перебуває на заслуженому відпочинку, відповів: «Сьогодні система Пенсійного фонду працює стабільно. Пенсіонери вчасно отримують виплати, що є результатом роботи працівників фонду в тому числі і управління Херсонської області щодо акумуляції коштів для належного фінансування виплат».

«Все частіше лунають закиди, що нинішні сорокарічні українці у найближчому майбутньому не будуть отримувати пенсію. Чи це так насправді?» – запитали журналісти.

«Сьогодні існує багато думок щодо майбутнього пенсійної системи, але запевняю, що вона працює зараз і буде працювати надалі. Головною проблемою нашої солідарної системи є демографія, тобто працюючі утримують пенсіонерів. Практично кількість перших і других однакова. Найближчими роками ситуація докорінно не зміниться. Тому пенсійну систему треба реформувати, для чого потрібні законодавчі ініціативи. Як один із варіантів – впровадження накопичувальної, але як додаток до діючої солідарної. Думаю, відповідні законодавчі ініціативи, рішення будуть ухвалені і 30-40-річні громадяни отримуватимуть пенсію належним чином».