Нова реформа зробить середню школу повністю україномовною, – Сюмар

Згідно з реформою про освіту, за яку нещодавно проголосували нардепи, українські середня та вища школи стануть повністю україномовними. Про це написала у на своїй сторінці у фейсбуці автор однієї із статей цього закону Вікторія Сюмар. Про це повідомив канал “24”

5 вересня Верховна Рада, нагадаємо,  проголосувала за 12-річне навчання в школі з 2018 року. Також нардепи схвалили підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до 4 прожиткових мінімумів до 2023 року.

“В перерві з групою колег виписали редакцію мовної статті, яка дозволяє вивчення предметів мовою нацменшин лише в початковій школі, коли діти зобов’язані вивчити українську мову. Далі – з 5 класу, вони вчать предмети винятково українською. І українською здають ЗНО”, – пояснила нардеп.

Вікторія Сюмар

Є! Черговий без сумніву історичний крок. Нарешті ми відмовляємося від радянської системи освіти. Нарешті переходимо від “впихування інформації” до навчання компетенціям. І, нарешті, ми робимо середню та вищу школу повністю україномовною. Російських шкіл комунальної власності не буде взагалі. 
В перерві з групою колег виписали редакцію мовної статті, яка дозволяє вивчення предметів мовою нацменшин лише в початковій школі, коли діти зобов’язані вивчити українську мову. Далі – з 5 класу, вони вчать предмети винятково українською. І українською здають ЗНО. 
Свідомість людини формується інформаційним середовищем, школою та родиною. І тому цей крок важко переоцінити. Наступні покоління українців вже точно будуть іншими. Отак крок за кроком ми повертаємо свою країну.

 Сюмар говорить про Статтю 7 цього законопроекту. Вже 5 вересня під час перерви Робоча група напрацювала такий варіант:

“Мовою навчання є державна мова; держава гарантує кожному право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях державною мовою в державних і комунальних закладах освіти; особам, які належать до національних меншин і корінних народів, гарантується право на навчання рідною мовою. Це право реалізується через окремі класи і не поширюється на класи з українською мовою навчання, також цим особам гарантується право на вивчення рідної мови”.