Нове судно виробництва ХСЗ для українських портів урочисто спустили на воду

img_20161028_123552Сьогодні, 28 жовтня, на території суднобудівного заводу ТОВ «Смарт Меритайм Груп» відбувся урочистий мітинг, присвячений спуску на воду нафтосміттєзбиральника проекту НМ440.

Замовником такого судна виступило державне підприємство морський торгівельний порт «Южный».

Як розповів керівник ПАТ «Херсонського суднобудівного заводу» Василь Федін, унікальність даного судна в тому, що воно багатофункціональне. До цього для виконання ряду завдань на воді випускалися окремі судна, а в цьому вдалося поєднати можливість виконання різних завдань.

img_20161028_123414Василь Федін також зазначив, що за наявності попиту й замовників, на заводі налагодять постійне виробництво нафтосміттєзбиральників.

На урочистий спуск судна завітав і голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв:

«Цей корабель оцінять по достоїнству, тому що суднобудування на Херсонщині завжди було на високому рівні. Сьогодні на свято прийшло багато молоді і хочеться сподіватися, що серед них є справжні майбутні суднобудівники, які продовжуватимуть вашу справу й доведуть, що херсонські судна гідні ходити навколо світу».

img_20161028_124158Андрій Гордєєв також привітав і подякував працівникам суднобудівного заводу та ветеранам за їх вклад у розвиток виробництва. Адже саме у ці дні ПАТ «Херсонський суднобудівний завод» святкує свій ювілей – 65-ту річницю з дня створення.

img_20161028_123523

Також до слова запросили й керівників обласної та міської рад, депутатів та замовника – директора державного підприємства морського торгівельного порту «Южный» Максима Широкова.

Він побажав колективу суднобудівного заводу процвітання, наснаги, великої кількості замовлень і зазначив, що дуже важливо вміти зберегти колектив та інженерний потенціал, незважаючи на важкі часи й кризи.

Після офіційної частини за традицією розбили пляшку шампанського об борт нафтосміттєзбиральника, після чого працівники розпочали спуск судна на воду.

Джерело : сайт Херсонської ОДА