Нове житло чи мильна кулька?

obman1Останнім часом до редакції «НК онлайн» почастішали запити відносно продажу квартир на території колишнього приладобудівного заводу «Сокіл». З  метою отримання більш достовірної інформації звернулись за роз’ясненням до головного архітектора міста Миколи Плюйка.

Він, перш за все, передав в наше розпорядження два листи, які ми наведемо в повному обсязі без купюр. Перше з них, за підписом заступника начальника Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області О.Руснака, надійшло до міськвиконкому ще 20.11.2015р. Ось його зміст:

«Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області (далі Управління) розглянуло лист Новокаховської міської ради від 29.10.2015 року №14/3813 стосовно можливого самовільного виконання будівельних робіт з реконструкції будівлі під житловий будинок на території колишнього приладобудівного заводу «Сокіл» та повідомляє наступне. Спеціалістами Управління, з виходом на місце, проведена перевірка фактів, про які йдеться у вашому листі. Перевіркою встановлено, що на території колишнього приладобудівного заводу «Сокіл» по пр.Перемоги, 7 в м.Нова Каховка Товариство з обмеженою відповідальністю «Кредо-Інвест-Строй» виконує будівельні роботи з реконструкції власних приміщень під гостьові кімнати відпочинку на підставі зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт від 1.06.2015 № ХС082151610494».

Таким чином підтверджено факт будівництва гостьових кімнат відпочинку на території колишнього заводу «Сокіл». Але цієї інформації виявилося замало. Саме тому до вищезгаданого Управління за підписом першого заступника міського голови Л. Чурсинова направлено лист такого змісту:

«У відповідь на ваш лист від 20.11.2015 року вих.№1021-1.8/1771 щодо результату перевірки об’єкту будівництва на території колишнього приладобудівного заводу «Сокіл» просимо надати інформацію щодо достовірності даних у декларації про початок виконання будівельних робіт від 11.06.2015 року ЖХС082151610494, зареєстрованої Управлінням ДАБІ у Херсонській області. На сьогоднішній день зазначена земельна ділянка відноситься до земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення. До теперішнього часу остаточно не визначено межі земельної ділянки ТОВ «Південенерго». До виконкому замовник будівництва ТОВ «Кредо-Інвест-Строй» з питань зміни цільового призначення земельної ділянки та отримання в управлінні містобудування та архітектури Новокаховської міської ради містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки не звертався. Тому вважаємо, що будівництво даного об’єкту проводиться з порушенням законодавства у сфері містобудівної діяльності».

У відповідності до Закону України «Про доступ до публічної інформації» вважаємо за доцільне повідомити потенційних покупців квартир про вищенаведену переписку. Обіцяємо в подальшому відслідковувати ситуацію з цією забудовою та своєчасно інформувати читачів.