«Нове життя» Дніпрянського ФАПу

22Про необхідність та важливість роботи фельдшерсько-акушерського пункту у будь-якому віддаленому від міста населеному пункті і питань виникати не може. Мешканці смт.Дніпряни на «друге дихання» свого ФАПу, а точніше – його «переселення» чекали довго, оскільки старе приміщення вже давно перебуває у вкрай плачевному стані. А умови роботи в таких закладах, безсумнівно, мають першочергове значення, як для персоналу, так і для його відвідувачів.

І ось нарешті Дніпрянський ФАП «переїхав» у нове, відремонтоване приміщення. Відтепер за допомогою люди можуть звертатися за адресою: вул. Корсунська, 9 (приміщення сількомунгоспу).

Минулого понеділка в гості на «входини» до медичної установи завітали головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Зарина Зінченко та завідуюча поліклінічним відділенням №4 Людмила Тихонова. Вони привітали «господиню» – завідуючу ФАПом Олену Остапець (на фото в центрі)21

– Затишок, тепло, чистота. Усе тут милує око. Поки що розпаковуємо коробки, проте зовсім скоро все буде на своїх місцях. Усі належні умови, про які ми так довго мріяли, створені. Тож тепер, як говорять, до роботи, – поділилася Олена Олександрівна. – Тут люди зможуть отримати усі послуги, що входять до компетенції наших спеціалістів, окрім дитячих щеплень. Це перша допомога, консультації, виконання лікарських прописів, огляди жінок, запис до лікарні тощо. У штатному розписі установи два працівника. Графік роботи залишається незмінним: прийом відвідувачів проходитиме щодня з 8 до 11 години. Вихідний – неділя. Хоча поняття вихідного для нас, медиків, відносне.

Ми давно чекали цього моменту, а око на дане приміщення кинули ще, мабуть, років зо п’ять тому. Ремонтні роботи розпочалися перед новим роком. І ось так швидко вже маємо нову «домівку». З ентузіазмом наводили тут лад, вкрай обережно заносили меблі, навіть не дочекавшись, поки висохне фарба на дверях. Якби погода сприяла, могли би переїхати навіть швидше.

– Донедавна кожен зимовий день наших медиків розпочинався з того, що вони мали привести до ладу та розтопити піч. А зараз відчують себе повноцінними медпрацівниками, – додала Зарина Зінченко. – Бажаємо їм плідної роботи. Тепер це, можна сказати, показовий ФАП, тож буде на особливому контролі. Щирі слова подяки міському голові Володимиру Коваленку та депутатам міської ради. Саме завдяки їх реальній допомозі маємо по суті новий фельдшерсько-акушерський пункт. Це наочний і яскравий приклад того, що міська влада медицину у своєму місті напризволяще не покине, які б скрутні часи не були і які б «оптимізації» та «реформи» не переживали лікарні.

Роботи виконала ФОП О.І.Улитич. За словами начальника відділу капітального будівництва Світлани Гончаренко, можливість спрямувати фінанси на поточні ремонти бюджетних установ з’явилася вперше за багато років, за рахунок перевиконання загального бюджету у минулому 2015 році. За виділені кошти з міської скарбниці у ФАПі виконані оздоблювальні, сантехнічні, електромонтажні роботи. Замінені віконні блоки на енергозберігаючі, встановлені захисні ґрати. Тож відтепер мешканці Дніпрян мають змогу отримувати медичну допомогу в оновленому затишному приміщенні, яке повністю відповідає усім сучасним вимогам та санітарно-гігієнічним нормам.