Нові ім’я «комуністичних» вулиць

картаМіський голова доручив, а управління містобудування та архітектури на чолі з М.Плюйком надало пропозиції для розгляду, обговорення і прийняття рішення щодо виконання Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їхньої символіки» – мова йде про перейменування вулиць.

Так от, управління пропонує перейменувати вул.Карла Маркса на Соборну, Леніна – на Освітянську, вул.Калініна дати ім’я Грушевського, вул.Дзержинського назвати Європейською, Горького – Студентською, Комсомольську – Ювілейною або Центральною, Піонерську – Козацькою, Радянську – Калиновою, 60 років Радянської влади – Таврійською, Латиських стрільців – Ринковою, Паризької Комуни – Героїв України, Жовтневу – Осінньою, Кірова – Джерельною, Куйбишева – Рибальською.

За словами М.Плюйка, треба додатково думати та вивчати, у тому числі біографії тих людей, чи давати нову назву вулицям Маяковського, Плєханова, Ріхарда Зорге, Толбухіна, Щорса, Миколи Букіна, також Першотравневій.

Пропонуються такі назви: Чумацька, Гетманська, Олешківська, Каховська, Херсонська, Зоряна, Степова, Кримська, Київська, Січова, Хортицька, Музична, Медична, Українська, Спортивна, Олімпійська, Трубецького, Церковна, Асканійська, Урожайна, Сонячна.

Управління містобудування нагадує, що в місті вже є вулиці Б.Хмельницького, А.Бахути, Гонти, Дачна, Запорожців, Князя Володимира, Мира, Нова, Південна, Сагайдачного.

До речі, на ім’я міського голови надійшло повідомлення від громадянина А.Пилиповича, що він провів опитування на вул.Дзержинського 219 новокаховчан щодо їх побажань з перейменування цієї вулиці. Найбільше голосів – 52 – отримала назва  Ключова.

Як зазначив М.Плюйко, підготовлений проект розпорядження міського голови щодо роботи комісії з цього питання за участю депутатів, представників ради ветеранів, громадської ради, спеціалістів виконкому. Члени комісії розглянуть пропозиції управління містобудування щодо перейменування вулиць та відділу культури і туризму – щодо пам’ятників (демонтаж тощо). До речі, як зазначив головний архітектор, будівлі проспекту Дніпровського, комплекс парку Слави зареєстровані як культурно-історична спадщина, тож виривати зірки із парканів тощо ніхто не буде.

Пропозиції громадськості, без сумніву, будуть враховані, проведені громадські слухання, хоч закон цього не передбачає, але останнє слово буде за комісією. До речі, підкреслив Микола Павлович, на все про все щодо виконання закону у нас залишилося усього три місяці з невеликим гаком. Не зробимо самі – за нас це зробить область, або й навіть Верховна Рада.

Щодо пропозицій надати вулицям міста імена героїв антитерористичної операції: іде виділення земельних ділянок учасникам АТО під забудову. Вже розподілено 163, планується цю роботу продовжити (район пр.Перемоги та вул.Довженко і далі у піски). Тут, у новому мікрорайоні, за словами М.Плюйка, будуть впорядковані 4 вулиці і один проспект. Як назвуть нові магістралі – будуть вирішувати мешканці цього мікрорайону, жителі Нової Каховки. Буде їх бажання дати вулицям ім’я героїв АТО – так тому і бути.