Нові імена вулиць мають бути такими, аби  було зрозуміло, чому вони названі саме так, а не інакше

ulitsyГромада Нової Каховки  обговорює пропозиції щодо перейменування вулиць згідно Закону, як його називають у народі, про декомунізацію. Так, до міського голови з цього приводу почали надходити листи. Директор музею історії Нової Каховки В.Лозовий від цього закладу зробив наступну пропозицію, вважаючи за доцільне так перейменувати вулиці:

Вулиця Леніна – вул. ім. Олеся Гончара, багаторічного депутата Верховної Ради України від Херсонщини, автора двох історичних романів «Таврія» та «Перекоп» про події громадянської війни на нашій території, а також роману «Тронка»  про Херсонщину і твору «Бригантина» про перевиховання юних правопорушників у спецшколі, яка колись працювала у селі Корсунка. Володимир Йосипович вважає: може, школярі  завдяки новій назві цієї вулиці хоч знатимуть, хто такий О.Гончар.

Вулиця К.Маркса – вул. Таврійська –  нова назва  вказуватиме напрямок в ДМК «Таврія» і належність Нової Каховки до Таврійського краю.

Вулиця Дзержинського – вул. Олешківська. Місто стоїть на Олешківських пісках. Певно і Цюрупинськ перейменують в Олешки. До того ж, вулиця безпосередньо закінчується в зоні пісків. Люди дізнаються про Олешківські піски – єдину в Європі пустелю, вірніше, напівпустелю, якщо не рахувати Французських Ланд.

Вулиця Першотравнева – вул. Андріанова. Сергій Миколайович Андріанов був начальником «Дніпробуду». Його талантом, професіоналізмом, організаторськими здібностями на рік раніше запланованого зведено гідровузол. Своєю неповторністю, оригінальністю, унікальним центром, вулицями і скверами, придніпровським парком Нова Каховка завдячує Андріанову. Його заслуга перед містом – саме перед містом – набагато вагоміша, ніж Непорожнього, ім’я якого носить ГЕС. Окрім того, С.М.Андріанов зводив Дніпродзержинську ГЕС, працював головою «Дніпробуду України», в апараті Кабінету Міністрів. Його ім’я має бути увічненим у назві вулиці. Той факт, що він росіянин, не може бути перешкодою.

Вулиця Калініна – вул. Вишнева, вся в зоні одноповерхових забудов, стихійно засаджена обабіч вишнями, чи не найпопулярнішими в садах України. Грушевський, як і Калінін, до Нової Каховки не має ніякого відношення.

Вулиця Горького – вул. Молодіжна, бо Студентська – звужене поняття, а Молодіжна включає і студентство, і молодь взагалі.

Вулиця Комсомольська – найоригінальніша, тільки лівостороння,    на ній  розташовано лише декілька будинків, які можна включити до подовжених вулиць, а від нинішнього «Комсомольського апендициту» взагалі відмовитися.

Щодо Європейської вулиці  (так вул.Дзержинського запропонувало назвати управління архітектури та містобудування)– це данина тимчасовій моді,  головне – щоб потім не було прикро і смішно, коли замість «європейського» благоустрою і чистоти на ній буде наш прадавній, традиційний безлад. Тут більше підійшла б  назва Слов’янська.

Щодо попозиції дати вулицям міста імена олімпійських чемпіонів – навряд чи їхні спортивні заслуги переважають заслуги того ж Андріанова, чи тих керівників міськвиконкому, які керували містом по 10 і більше років.

Вулиця Героїв України за пропозицією управління  архітектури та містобудування – назва безлика. Яких конкретно героїв шанувати? Їх останніми роками так багато повилазило з усіх щілин, закутків, що сотні їх не переважать одного Героя Радянського Союзу В.М.Шелеста.

Пропозиції того ж управління на чолі із М.Плюйко «Джерельна», «Рибальська». «Ювілейна», «Соборна», «Осіння», «Музична», «Медична», «Церковна», «Степова», «Січова», «Хортицька» (чому не «Таванська» – від нашого острова Тавань), «Урожайна», «Сонячна» та деякі інші ніяк не пов’язані з історією міста чи нашого краю, потребують осмислення, логічного обґрунтування.

Наприклад. Вулиця Піонерська – вул. Каховська (напрямок на Каховку)

Вулиця Щорса – вул. Соборна, бо на ній  стоїть Собор, або Новомаячківська (напрямок на Нову Маячку)

Вулиця Маяковського – вул. Ключова або 35 квартал.

Вулиця Пушкіна – вул. Українська.

Звичайно, вулиць і провулків багато, а історія міста коротка, тим паче вибір назв обмежений жорсткими рамками  закону. І все ж, назви мають бути такими, щоб не соромно було мешканцям, а, по-друге, зрозуміло, чому саме так вулицю названо.