Розенко про нові критерії нарахування субсидій і чи змінюватимуть її ще

В ефірі “5 каналу” в програмі “Інформаційний вечір” віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Я надзвичайно болісно відреагував на останні зміни. Я голосував проти на засіданні уряду, бо вважав, що там є дуже серйозні помилки, які можуть дискредитувати програму субсидій… Насправді благородна ідея, щоб зрозуміти, хто зловживає субсидіями, а хто ні. Тобто ідея благородна, але певні критерії є досить суб’єктивними. Одна з таких ідей – це така, що якщо людина має автівку “віком” до п’яти років, то така людина вже не має права на субсидію“, – сказав Розенко.

На запитання ведучого, чи будуть ці критерії переглядатися, Розенко сказав: “Я уважно стежу за ситуацією в Україні. Я був тільки за останні два тижні в п’яти областях і говорив з людьми та з управліннями соцзахисту. Я сподіваюся, що Мінсоцполітики прислухається до навіть не моєї думки, а до думки знизу. Так. Зміни назріли, зміни треба вносити і це треба зробити негайно. Система субсидій потребує корегування і змін, щоб ще до початку опалювального сезону зняти оцей весь негатив і ввійти спокійно в опалювальний сезон“.

Розенко також роз’яснив: “Ми зараз місяць-два подивимося, як працюватиме нова система субсидій і внесемо необхідні зміни. І я переконаний, що треба вносити зміни бо надзвичайно багато питань, Найбільше це стосується тих людей, які юридично прописані в житлі, а фактично не проживають. І рахування їхніх доходів, на мій погляд, це не зовсім коректна позиція. І ще критерій, що власник 6-річного Bentley чи Jaguar має право на субсидію, а власник 5-річної “Таврії” – не має права на субсидію. Тобто такі речі можна “причесати” і справді спробувати встановити об’єктивний критерій, щоб не проганяти всіх 7 мільйонів субсидіантів знов через управління соцзахисту, створити черги і колосальні нервування. Треба  пробувати це все зробити в більш автоматичному режимі, використовуючи бази даних податкової служби, Держприкордонслужби тощо“.