Нові правила нарахування субсидій

З 1 травня набули чинності зміни при нарахуванні житлових субсидій. Для більшості домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, управління праці та соціального захисту населення самостійно проведе призначення на наступний строк.

Повторно з заявою та декларацією з травня мають звернутися:

– орендарі житла;

– внутрішньо переміщені особи;

– домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;

– домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

– якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

Крім того, заяву та декларацію необхідно подати сім’ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ, і сім’ям, які не отримували субсидію в опалювальний сезон у зв’язку з перевищенням обов’язкового відсотку платежу розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм.

Для призначення субсидії управлінням збирається необхідна інформація щодо складу зареєстрованих осіб, вартості житлово-комунальних послуг та наявну заборгованість по сплаті за послуги. Як і раніше, для призначення субсидії інформацію про доходи управління отримає на запити в електронному вигляді з Державної фіскальної служби, а про сплату Єдиного соціального внеску та розмір пенсії – з Пенсійного фонду.

Після отримання необхідної інформації буде проведено розрахунок субсидії на неопалювальний період.

Громадянам, які одержували субсидію у попередньому опалювальному періоді у грошовій безготівковій формі, а також громадянам, які одержували субсидію у грошовій готівковій формі і у них відсутня заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі.

У разі наявності заборгованості, субсидія надається лише після оплати боргу або укладання угоди про реструктуризацію боргу у грошовій безготівковій формі.

Нагадуємо, що призначення субсидій проводиться відповідно до соціальних норм. В разі економного споживання послуг невикористані кошти залишаються у розпорядженні одержувача субсидії

УПСЗН постійно проводить широку роз’яснювальну роботу про зміни у законодавстві щодо призначення субсидій, в разі потреби проводить індивідуальні консультації.

У разі виникнення питання щодо призначення субсидії, будь ласка, звертайтесь за адресами: Нова Каховка, вул.Історична, 18, каб.14, тел.5-48-55. Для мешканців Таврійська та Плодового: Таврійськ, вул.Гайдара, 9, тел.7-36-08.

Управління праці та соціального захисту населення