Новокаховчани зустрілись з письменником Леонідом Марченком

Днями у Новокаховській міській бібліотеці №2 відбулася зустріч читачів, творчої інтелігенції, бібліотекарів міста з херсонським письменником Леонідом  Марченком, який цьогоріч святкує 70-річний ювілей. 
Створює Леонід Марченко свої книги у різних жанрах і відноситься до них як до будівельних об’єктів. І пояснює це тим що він: “Перший письменник  серед будівників і перший будівник серед письменників”. Увазі шанувальників його творчості Леонід Володимирович презентував сім книг, які  були написані та видані цього року.


Письменник пише для дітей і дорослих. Його твори, адресовані малим читачам, друкуються в дитячому журналі “Настенька”. В доробку автора є серйозні твори, присвячені видатним людям і подіям, що відбувались на Херсонщини і гумористичні, в основу яких покладені спостереження автора за людськими стосунками, курйозні бувальщини.

На початку своєї творчої біографії у Марченка були тільки російськомовні твори, а зараз письменник пише і українською мовою. Одна з таких книг – це “Як дають ім’я”. В ній зібрані оповідання про державні та національні символи та свята України.

Цікавим був спогад письменника про розмову з Миколою Братаном. Коли Леонід Володимирович запитав, його як краще: погано розмовляти українською, чи добре російською – Микола Іванович відповів йому:”Краще погано – українською, навчишся добре розмовляти з часом”.

Леонід Марченко давній друг бібліотекарів, вчителів  та письменників Нової Каховки.    Він частий гість на творчих вечорах, літературних зустрічах, приймає активну участь у проведенні міського конкурсу на здобуття премії А. Бахути.

Тож, зичимо йому наснаги, здоров’я, творчих здобутків і  давайте читати твори письменника, вивчаючи історію рідного краю і рідну мову.

Людмила Петрова, директор ЦБС