Новокаховчанам: кращі страви на старий Новий рік

Сьогодні старий Новий рік. Як відомо, одночасно 13 січня ми відзначаємо ще й свято Маланки, а 14 січня – День святого Василя Великого. Це досить важливі народні свята, у кожного з яких є свої традиції, повідомляє сайт «Znaj.ua».

Стосуються вони не тільки поведінки, або якихось заборон, але й святкового столу. Саме тому вирішили розповісти вам, що готують на старий Новий рік.

Стіл на старий Новий рік: кращі страви на свято

Обов’язкова страва на старий Новий рік – це щедра кутя. Адже піст вже давно закінчився, так що в неї можна додати і масло, і молоко, і навіть м’ясо. Вважається, що якщо на вашому столі в старий Новий рік буде бідна кутя, то й цілий рік ви проведете дуже туго. Саме тому люди додавали в неї все, що тільки можна.

Крім того, на столі у старий Новий рік обов’язково мають бути: холодець, вареники, узвар (компот з сухофруктів) і борщ з пампушками.

Крім цього, важливо, що так само 14 січня відзначається День святого Василя, а він вважається покровителем свиней. Хоча звучить трохи дивно, але за традиціями в цей день потрібно було поставити на стіл порося. Найчастіше його смажили, але це не важливо, головне – бажання господині. Так само частенько робили буженину, котлети, битки, печеня і ковбаси. Про це навіть є приказка: “Свинку та борівка для Васильєва вечірка”.

Крім цього в старий Новий рік на столі обов’язково повинні були стояти млинці. Начинка була неважливою. Повір’я свідчили, що їх робили “Щоб усе так росло в Новому році, як млинці на дріжджах та, щоб сонце добре гріло ниви, як вогонь пече млинці”.

Ну і звичайно вареники. У старий Новий рік вони були майже на кожному столі. Зазвичай їх робили з картоплею та шкварками.

Дивіться: Старий Новий рік: рецепти для святкового столу

Тепер ви знаєте, що потрібно готувати на старий Новий рік і ваш стіл точно не буде порожнім.