Новокаховчанам: попередження раннього соціального сирітства

Одним з пріоритетних напрямів діяльності міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради є робота з родинами, які перебувають у складних життєвих обставинах. Найголовніше завдання фахівців із соціальної роботи  є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги.  

Результат пошуку зображень за запитом "попередження раннього соціального сирітства"З метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги фахівцями центру протягом першого півріччя 2018 року здійснено 130 виїзди в села, які знаходяться на території Новокаховської міської ради. Під час візиту в родини складалися акти оцінки потреб сім’ї та дітей, та в результаті 8 родин було взято під соціальний супровід центру. Загалом на обліку центру знаходиться  28 родин які опинилися в складних життєвих обставинах. З них 23 родин та 42 дитини знаходиться під соціальним супроводом.

Причинами взяття на облік та контролю з боку суб’єктів соціальної роботи є схильність батьків до вживання алкоголю, безвідповідальне ставлення до виконання батьківських обов’язків, тобто коли батьки не в змозі задовольняти в повному обсязі потреби дітей. В результаті тісної співпраці родин з фахівцями соціальної роботи та неухильне виконання рекомендацій  які ними надавалися, 13 сімей протягом звітного періоду було знято з соціального супроводу у зв’язку з подоланням складних життєвих обставин.

Родина є тим первинним осередком, який має особливе значення в житті кожної людини, забезпечує соціалізацію та захист, формує моральні основи, емоційний світ дитини, та самосвідомість. Дитина аби стати щасливою та почуватися захищеною повинна зростати у повноцінній родині. А батьки в свою чергу повинні розуміти що лише від них залежить майбутнє дитини,  її фізичний та психологічний стан. А ось ухиляння від виконання батьківських обов’язків з їх боку по відношенню до власних дітей, може призвести до негативних наслідків, навіть позбавлення батьківських прав та влаштування їх у подальшому в іншу родину.

Наявність проблем стосовно відсутності роботи, виховання дітей, конфліктних стосунків з членами сім’ї, здоров’я, малозабезпеченості вже є причиною звернутися до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради. Послуги, що надаються центром, є державними послугами і здійснюються на безоплатній основі. Наша адреса: м. Нова Каховка, вул. Новоселівська, буд. 5, тел. 5-37-58