Новокаховчанам про пенсії за особливі заслуги перед Україною

Як відомо, не так давно  порядок встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною спростили.  Зокрема, передбачено, що починаючи з 11 жовтня 2017 року такі  пенсії  встановлюють територіальні органи Пенсійного фонду України.

До цього часу особам, зазначеним у пунктах 2, 6-8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» далі-Закон), пенсії встановлювали орган виконавчої влади у сфері пенсійного забезпечення, обласні, Київська міська державна адміністрації.

Для встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною особа подає до територіального управління Пенсійного фонду України заяву про встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною з належними документами – інформують спеціалісти Новокаховського УПСЗН.

Рішення про встановлення (перерахунок, відмову) пенсії за особливі заслуги перед Україною за заявами, які надходять після 11 жовтня 2017 року, приймають територіальні управління Пенсійного фонду України.

Законом 2148 також змінено термін встановлення пенсій за особливі заслуги. Пенсія за особливі заслуги встановлюється з дня звернення за встановленням пенсії або з дня набуття права на неї, якщо звернення за її встановленням відбулося не пізніше 10 місяців із дня набуття права. Днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають день прийому заяви про встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма належними документами. Якщо заява про встановлення пенсії за особливі заслуги надсилається поштою і до неї додаються всі необхідні документи, днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають дату, зазначену на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

У разі, якщо до заяви додано не всі необхідні документи, територіальний орган Пенсійного фонду України повідомляє заявникові, які документи він має подати додатково. Якщо такі документи буде подано не пізніше як через три місяці з дня повідомлення про необхідність їх подання, днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають день прийому або відправлення заяви про встановлення такої пенсії.

Територіальний орган ПФ розглядає заяву про встановлення (перерахунок) пенсії за особливі заслуги перед Україною та в 10-денний термін з дня її подання з усіма належними документами ухвалює рішення про встановлення рішення про встановлення (перерахунок) або відмову у встановленні (перерахунку) пенсії за особливі заслуги.

Варто нагадати, що пенсії за особливі заслуги встановлюють громадянам, зазначеним у статті 2 Закону, які мають право на пенсію за віком, у зв’язку з інвалідністю, у разі втрати годувальника та за вислугу років.

Нагадаємо, що раніше  пенсію за особливі заслуги перед Україною встановлювали з дня звернення за її встановлення.

Варто зазначити, що розраховувати на встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною можуть громадяни України, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту тощо.

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку особа має право згідно із Законом. Допомога  призначається  залежно від заслуг особи в розмірі 20-40% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність. У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність, територіальний орган ПФ  здійснює перерахунок пенсії за особливі заслуги з дати, з якої встановлено новий розмір прожиткового мінімуму.

Схему визначення розмірів надбавок до пенсії, на яку має право особа згідно із законом, залежно від заслуг перед Україною відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 27.12.2017 № 2054.

Якщо особа одночасно має право на надбавку з кількох підстав, передбачених статтею 1 цього Закону, встановлюється надбавка, що є більшою в максимальному розмірі.