Новокаховчанам про реєстрацію в садовому (дачному) будинку

25.10.2018 рішенням 53 сесії депутатів Новокаховської міської ради 7 скликання прийнято рішення про затвердження Порядку реєстрації місця проживання громадян в житлових будинках на територіях садових товариств в межах та за межами населених пунктів. 

Результат пошуку зображень за запитом "садові товариства нової каховки"Порядок передбачає реєстрацію місця проживання на територіях садових товариств за умови переведення садового (дачного) будинку в житловий. Для переведення садового (дачного) будинку у житловий будинок, отримання консультацій з даного питання, громадянам необхідно звертатися до відділу архітектури виконавчого комітету Новокаховської міської ради.

Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством.

Після переведення садового (дачного) будинку у житловий будинок та реєстрації права власності, громадяни можуть зареєструвати місце проживання на території садових товариств. Адреса місця реєстрації вказується така, яка вказана у правовстановлюючому документі: в найменуванні адміністративно-територіальної одиниці вказується – Новокаховська міська рада, в блоці «вулиця» – вказується вулиця або назва садового товариства, в блоці «№ будинок» – вказується номер житлового будинку на території СТ.

Порядком передбачено заборону здійснення реєстрації місця проживання в будинках на території СТ, які не мають статусу житлових та які не введені в експлуатацію.

Таким чином, переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, створює належні умови для реалізації громадянами права на вільний вибір місця проживання.