Новокаховчанам про оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій

У Новій Каховці затверджено міську Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2017-2020 роки. Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту надає  безкоштовні та з частковою доплатою за рахунок  місцевого та державного  бюджетів путівки дітям пільгових категорій до ДП «УДЦ «Молода Гвардія» (Одеса), ДПУ «МДЦ «Артек» (Київ) і таборів Херсонської області.

Пільгове оздоровлення та відпочинок надається дітям віком від 7 до 18 років , які можуть перебувати у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку самостійно. Крім того, основною із вимог є реєстрація дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, опікунів на території Новокаховської міської ради.

Перелік пільгових категорій дітей для надання послуг оздоровлення та відпочинку:

– дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування;

– дітям, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, рідним дітям батьків-вихователів або прийомним батькам, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

– дітям, взятих на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;

– дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

-дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;

– дітям, один із батьків, яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

– дітям, зареєстрованим як внутрішньо-переміщені особи;

– дітям-інвалідам;

– дітям, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи;

– дітям, що постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

– дітям із багатодітних родин;

– дітям із малозабезпечених сімей;

– дітям, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

– дітям, які перебувають на диспансерному обліку;

– талановитим та обдарованим дітям – переможцям міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінникам навчання, лідерам дитячих громадських організацій;

– дітям-учасникам дитячих творчих колективів та спортивних команд;

– дітям працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

Шановні батьки, зверніть  увагу  на те, що за рахунок бюджетних коштів дитина має право на отримання путівки до дитячих закладів оздоровлення або відпочинку один раз на рік.

Відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної кульутри та спорту надає роз’яснення щодо визначення термінів та строків перебування дитини в закладах оздоровлення та відпочинку:

Оздоровча зміна – період перебування дитини в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку не менше 21 дня, протягом якого дитина отримує послуги з оздоровлення та відпочинку (ст. 1 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»).

Відпочинкова зміна – період перебування дитини в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку не менше 14 днів. (ст. 1 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»).

Для отримання детальної інформації, щодо оздоровлення дітей  звертайтеся до відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури  та спорту за адресою:  Нова Каховка, пр. Дніпровський, 23, 3-й поверх, 315 кабінет, тел.: 4-53 -13.

При  наданні документів на оздоровлення дітей необхідно  мати при собі: паспорт, свідоцтво про народження дитини (оригінал та копію)  та документи, що підтверджують статус пільгової категорії дитини (оригінал та копію).