Новокаховчанам розповіли про гончарну столицю України

12 вересня у центральній бібліотеці  Нової Каховки відбувся цікавий захід, на якому мова йшла про відродження народних промислів. Бібліотекар Євгенія Ісакова познайомила запрошений гостей з дивовижною сторінку історії України, – розповідає директор ЦБС Людмила Петрова.

З давніх-давен побут людини супроводжують вироби з глини. Та останнім часом усе частіше чуємо про «гончарну столицю» – селище Опішне, що на Полтавщині. Тут, на порівняно невеликій глибині, залягають пластичні барвисті керамічні глини. Талановитість людей і наявність матеріалу сприяли розвитку гончарного промислу. Наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. в містечку працювали близько 1000 гончарів, продукція яких розходилася як по навколишніх селах, так і далеко від Полтавщини.

Місцева майстриня Оксана Ткачук нещодавно відвідала диво-столицю і поділилася з присутніми своїми враженнями. Вона продемонструвала вироби, які  придбала на ярмарку в Опішному.

Гості з захопленням слухали її цікаву розповідь.  Наприкінці   читачі бібліотеки мали змогу потримати у руках гончарні вироби і роздивтися їх детально.