Новокаховчанам: Стань наставником – зміни життя дитини!

Уваги, підтримки та допомоги  зі сторони рідних та близьких потребує кожна людина. Дуже важливо, щоб хтось був поряд з нами, поділяючи  радість чи смуток. На певних етапах життя більшість з нас оточували значущі люди – батьки, вчителі. Але не всім пощастило зростати в родині. Деякі діти волею долі залишилися без опіки своїх батьків, близьких і виховуються в державних установах.

Нині необхідним елементом соціально-психологічної підтримки дітей та молоді є наставництво. Організація наставництва регулюється Законами України: «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про соціальні послуги», а також Положенням про наставництво від 4 липня 2017 р. № 465.

Метою наставництва є підготовка дитини, яка проживає у закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості у власних силах, сприяння у формуванні взаємин у соціумі, культурних та моральних цінностей. У результаті наставництва відбувається фізіологічне та емоційне відновлення дитини, покращення умінь та навичок соціалізації, розвиток та психологічне становлення особистості дитини.

Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність наставника та реальна можливість покращити життя дитини, яка не залучена до сімейного виховання. Аби стати Наставником, вам не знадобиться ніяких особливих навичок, треба лише вміти слухати та мати бажання піклуватися, передавати власний досвід і знання дитині яка дуже цього потребує.

Якщо вас зацікавила інформація щодо наставництва можете звернутися  на консультацію до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради за адресою: м. Нова Каховка, вул. Новоселівська, буд. 5 тел. 5-37-58.

 Н. Корсакова, директор центру