Новокаховчани продовжують обговорювати виконання Закону про декомунізацію

Днями у Новій Каховці  відбулося чергове засідання робочої групи з виконання Закону про декомунізацію. Також активну участь в обговоренні взяли мешканці міста.декомун-1

На порядку денному присутні розглянули три питання: інформація щодо переліку пам’ятників, пам’ятних знаків у нашому місті, що можуть підлягати демонтажу згідно закону; список вулиць, які можуть підлягати перейменуванню; роз’яснення щодо дій громадян при внесенні змін до документів у разі перейменування вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна.

Розпочинаючи роботу комісії, Олександр лук’яненко, секретар міськради, голова групи, нагадав: «Створена комісія – це дорадчий орган, який жодних рішень не ухвалює,а  лише надає пропозиції на розгляд міської ради. Перейменування місцева влада має провести протягом шести місяців,  до 21 листопада. Якщо   вчасно цього не зробить, перейменування здійсниться на рівні облдержадміністрації. Остання інстанція – постанова Кабміну. У будь-якому випадку закон буде виконано».

Та попри це, дискусії щодо виконання закону, зокрема в частині перейменування вулиць, розгорілися серед присутніх не на жарт. Дехто з них висловив думку, що даний закон сьогодні не має першорядного значення в житті пересічних громадян. Інші, навпаки, апелювали до того, що документ треба реалізовувати вже давно й імена діячів-злочинців комуністичного тоталітарного режиму мають бути повністю стерті з  мапи України.  Та скільки б не тривали суперечки, очевидно одне: закон ніхто не відміняв і він буде виконаний. Тож зробити все цивілізовано, з урахуванням думки мешканців – в інтересах самих громадян.  Наприкінці засідання було вирішено доопрацювати питання та зібратися знову найближчим часом, про що буде оголошено заздалегідь. Детальну інформацію читатйте у наступному номері газети “Нова Каховка”.

декомун-2- декомун-3