Новокаховчани  стали абсолютниим переможцями ІХ літніх юнацьких спортивних ігор  Херсонщини

Впродовж 2017 року збірна команда Нової Каховки показувала свою спортивну майстерність на ІХ літніх юнацьких спортивних іграх Херсонщини серед збірних районів, міст обласного значення, а також серед  команд ФСТ і відомств.

Участь у цих щорічних випробуваннях взяли близько 2400 учнів, студентів, які були розподілені  на 11 команд у  2 групах. До першої увійшли: Гола Пристань,  Каховка, Нова Каховка, Херсон, Білозерський, Бериславський, Генічеський, Голопристанський, Новотроїцький, Скадовський та  Олешківський  райони. До другої Великоолександрівський,  Великолепетиський, Верхньорогачицький, Високопільський, Горностаївський, Іванівський, Каланчацький, Каховський, Нижньосірогозький, Нововоронцовський і Чаплинський райони.

У  загальнокомандному заліку серед усіх 22 команд збірна Нової Каховки посіла І місце! До скарбнички нагород новокаховчани  поклали 141 медаль: за І місце – 49, за ІІ місце – 62 та за ІІІ місце – 30.

Другими стали херсонці (121 медаль), третімиспортсмени Олешківського району (48 медалей).

До програми Ігор входило 19 видів спорту. Зупинимося  на них більш детально.

Баскетбол (юнаки, дівчата). Змагання проходили в березні у Новій Каховці,  в 2 етапи: зональні та фінальні змагання. До участі в змаганнях допускалися спортсмени 1999 року народження та молодші, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду. Тренер Щепкін Олексій. За підсумками збірна Нової Каховки посіла IV місце серед юнаків, та V місце серед дівчат.

Бокс. Змагання проходили в травні у Херсоні. До участі в змаганнях допускалися спортсмени 2001-2002 року народження, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду. Тренери: Царіков Василь та Курдов Олександр.

Вагові категорії: 46, 48, 50, 52, 54, 57, 60, 63, 66, 70, 75, 80, +80 кг. За підсумками  збірна команда Нової Каховки посіли VI місце, здобувши дві срібні медалі та одну бронзу.

Вільна боротьба (юнаки, дівчата). Змагання проходили в травні у  Херсоні. До участі допускалися спортсмени 2000 – 2002 року народження, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду.

Вагові категорії:

  • юнаки: 42, 46, 50, 54, 58, 63, 69, 76, 85, 100 кг;
  • дівчата: 38, 40, 43, 46, 49, 52, 56, 60, 65, 70 кг.

Тренер: Мєшков Андрій. За підсумками  збірна команда Нової Каховки посіла  IV місце серед юнаків, здобувши одну золоту, дві срібні та одну бронзову медалі та ІІ місце серед дівчат здобувши одну золоту та дві срібні медалі.

Важка атлетика. На жаль, у  цьому виді спорту збірна команда нашого міста  не брала участь.

Волейбол (юнаки, дівчата). Змагання проходили в квітні в 2 етапи.  До участі допускалися спортсмени 1999 року народження. Тренери: Петро та  Галина Бойки. За підсумками команда  Нової Каховки посіла І місце серед юнаків та І місце серед дівчат, здобувши по дванадцять золотих медалей.

Волейбол пляжний (юнаки, дівчата).  Змагання проходили в травні у Херсоні. До участі в змаганнях допускалися спортсмени 1999 року народження та молодші, які займаються волейболом не менше одного року. Система проведення змагань визначалась головною суддівською колегією з виду спорту після одержання попередніх заявок. Тренери:  Петро та Галина Бойки. За підсумками змагань збірна команда Нової Каховки посіла VII-VIII місце серед юнаків та ІІІ місце серед дівчат, здобувши дві бронзові медалі.

Гирьовий спорт (юнаки). Змагання проходили в травні у Новій Каховці. До участі в змаганнях допускалися спортсмени 1999 року народження та молодші, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду. Змагання проводились за сумою двоборства, вага гирі – 24 кг. Вагові категорії: юнаки – 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, +85 кг. Тренер: Приходько Валентин. За підсумками змагань збірна команда Нової Каховки посіла І місце, здобувши сім золотих та дві срібні медалі.

Легка атлетика (юнаки, дівчата). Змагання проходили в квітні у Херсоні. До участі в змаганнях допускалися спортсмени 2000-2001 року, 2002 року народження та молодші, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду. Програма: забіг: 100 м, 200 м, 400 м, 800 м, 1500 м, 3000 м; естафета: 100 м+200 м+300 м+400 м; стрибки у довжину, у висоту; штовхання ядра, метання – списа, диска. Тренери: Каратун Ігор Андрійович, Вашкур Петро Ярославович, Піскунов Едуард та Піскунов Владислав.  За підсумками змагань збірна команда Нової Каховки посіла І місце, здобувши дванадцять золотих, дві срібні та одну бронзову медалі.

Легкоатлетичний крос (юнаки, дівчата). Змагання проходили в жовтні у  Херсоні. До участі допускалися спортсмени 2000-2001 року, 2002 року народження та молодші, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду.

Програма:

Юнаки: 2000-01 р.н. – 3 км., 1 км.; юнаки 2002 р.н. та мол. – 1 км;

Дівчата: 2000-01 р.н. – 2 км., 1 км.; дівчата 2002 р.н. та мол. – 1 км.

Тренери: Каратун Ігор та Вашкур Петро. За підсумками змагань збірна команда Нової Каховки посіла І місце, здобувши одну золоту, одну срібну та дві бронзові медалі.

Пауерліфтинг (юнаки, дівчата). Змагання проходили в червні у Херсоні. До участі допускалися спортсмени 1997 року народження і молодші, які займаються пауерліфтингом не менше одного року.

Вагові категорії:

– юнаки: 44, 48, 53, 59, 66, 74, 83, 93, 105, +105 кг;

– дівчата: 36, 40, 43, 47, 52, 57, 63, 72, 84, +84 кг.

Тренер: Приходько Валентин. За підсумками змагань збірна Нової Каховки посіла ІІІ місце, здобувши дві золоті, одну срібну та одну бронзову медалі.

Спортивне орієнтування (юнаки, дівчата). Змагання відбувалися  у квітні в Олешках. До участі допускалися спортсмени 1999-2000 року народження і молодші.

Програма:

– перший день – орієнтування за вибором,

– другий день – орієнтування в заданому напрямку (класична дистанція). Тренери: Перехресна Галина  та Борт Олександр.

За підсумками змагань збірна команда  Нової Каховки посіла ІV місце.

Теніс настільний (юнаки, дівчата). Змагання відбулися у квітні в  Херсоні. До участі допускалися спортсмени 2001 року народження і молодші, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду. Система змагань визначалася після одержання попередніх заявок. Змагання проводились в 5 видах програми в одиночних, парних та змішаних розрядах. Тренер: Дружинін Валерій. За підсумками змагань збірна команда м. Нової Каховки посіла ІІ місце, здобувши одну золоту, чотири срібні та три бронзові медалі.

Футбол (юнаки). Змагання відбувалися у травні в Новій Каховці, проходили в 2 етапи: зональні та фінальні. До участі в змаганнях допускалися спортсмени 2001-2002 року народження, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду. Тренер: Кулик Віталій. За підсумками збірна команда Нової Каховки посіла IІ місце, здобувши вісімнадцять срібних медалей.

Футбол (дівчата). Змагання проходили у квітні в Херсоні. До участі в допускалися спортсмени 2003-2004 року народження, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду. Тренер: Кивнюк Андрій. Система проведення змагань визначалася головною суддівською колегією з виду спорту після попередніх заявок та проведення мандатної комісії. За підсумками змагань збірна команда м. Нової Каховки посіла IІІ місце, здобувши вісімнадцять бронзових медалей.

Футзал (юнаки). Змагання  тривали в березні у Новій Каховці. Проходили в 2 етапи: зональні та фінальні. До участі в змаганнях допускалися спортсмени 2001-2003 року народження, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду. Тренер: Кулик Віталій. За підсумками збірна  Нової Каховки посіла IІ місце, здобувши дванадцять срібних медалей.

Футзал (дівчата). До участі в змаганнях допускалися спортсмени 2003-2004 року народження, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду. Тренер: Кивнюк Андрій. За підсумками команда Нової Каховки посіла IІ місце, здобувши дванадцять срібних медалей.

Шахи (юнаки, дівчата). До участі в змаганнях допускалися спортсмени 2000 року народження і молодше, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду. Тренер: Борисенко Олександр. Система змагань визначалася головною суддівською колегією з виду спорту після  одержання попередніх заявок. За підсумками змагань збірна Нової Каховки посіла IІ місце, здобувши три срібних медалі.

Шашки (юнаки, дівчата). До участі в змаганнях допускалися спортсмени 2000 року народження і молодше, які мають підготовку не нижче ІІ юнацького розряду. Тренер: Борисенко Олександр. Система змагань визначалася після  одержання попередніх заявок. За підсумками змагань збірна команда м. Нової Каховки посіла IV місце.

Спартакіада допризовної молоді. До участі в змаганнях допускалися спортсмени 2000-2002 року народження. Програма: біг 100м, біг 3000м, подтягування на перекладині, метання гранати Ф-1 на дальність. Визначення переможців здійснювалось згідно таблиці військового багатоборства.  Тренери: Каратун Ігор та Вашкур Петро.

Вітаємо юних спортсменів та тренерів-представників команд по  вищезазначеним видам спорту з успішними виступами, пишаємося вами та бажаємо нових перемог на спортивних аренах та чемпіонатах!

Матеріал підготував Артем Дзюба, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новокаховської міськради