Новокаховчани відзначили свято Водохреща (Фото)

19 січня  православний світ святкує Велике свято – Хрещення Господнє.  В цей день душі людські очищуються і зміцнюється віра в добро. Вода в усіх річках, джерелах і струмках має цілющу силу і протягом року дає людям здоров’я та енергію, а також захищає від лиха.

Водохреща – релігійне свято, походить із давніх часів і невід’ємно пов’язане із Різдвом Христовим. Старі люди розповідали, що в день хрещення господнього люди вітали один одного такими словами: «Христос хрестився!». А у відповідь чули: «У річці Іордані!». Умиваючись освяченою водою та окроплюючи нею житло та всю родину, кожний сподівався на нове краще життя, на достаток та радість і спокій у домі.

У нашому місті традиційно освячення води пройшло біля купелі, що у міському парку. Присутніх привітав єпископ Новокаховський і Генічеський преосвященній ший Філарет. «Дорогі браття і сестри! Не забувайте, що найголовніша подія сьогоднішнього свята – це Христос, який прийшов заради нашого спасіння», – звернувся він до громади. Після проведення обряду освячення води міський голова Володимир Коваленко разом із  владикою випустили у небо двох білих голубів. Ці пташки стали символом присутності святого духу на землі і воді. «Освячення відбувається не тому, що у воду занурили якийсь особливий хрест, а тому, що дух святий зійшов», – пояснив єпископ.

Творчий дарунок презентували присутнім учасники гурту МПК “Забава”.

Усі бажаючі могли зачерпнути води із купелі або умитися нею, щоб зцілювалися очі. А от сміливців, які б занурилися у воду, не знайшлося, проте, як усі ми знаємо, головним у цей день є очищення душі і помислів, а не тіла.

Отож, вітаємо усіх зі святом Водохрещі і бажаємо сил, наснаги, досягнень та звершень і непохитного здоров’я на цілий рік!

Пропонуємо вашій увазі фоторепортаж із місця освячення води у Новій Каховці.