Новокаховчани відзначити 79-річчя талановитого поета-земляка Анатолія  Бахути

«Життя – такий великий козир!

І в кожного в руках!»

                                (А.Бахута)

Днем відкритих дверей зустрів  11 січня Літературно-меморіальний музей А. П. Бахути мешканців Нової Каховки. Гості  зібрались, щоб відзначити 79-річчя Анатолія  Бахути – нашого талановитого, самобутнього українського поета.

Слава і гордість нашого міста – Анатолій Павлович Бахута – Людина з великої літери, Лицар Правди, Світла і Добра,

Писав про славну Україну,

Про Правду, Хліб, Природу, Мир.

Він возвеличував Людину.

Поет наш Духом – Богатир!

Так сказала про нього відома поетеса Вікторія Смолій, наша землячка, у своєму вірші-присвяті «Музей Бахути».

Талановитий  поет, Анатолій Павлович, залишив нам справжні перлини пейзажної лірики, сатири і гумору, афоризми і епіграми, байки, гуморески та казки, а також глибокі філософські твори. Поетичному слову Бахути судилося бути повною мірою прочитаним і осмисленим вже після того, як він пішов з життя. Твори  нашого поета-земляка становлять літературну цінність та є надбанням духовної культури територіальної громади міста. Територія музею стала чудовим місцем для  змістовного дозвілля мешканців та гостей  Новоъ Каховки.

Альберт Боровик поділився спогадами про спілкування з митцем,  краєзнавець Анатолій Неділько – своїми дослідженнями біографії поета, Світлана Новосьолова – про перші враження від знайомства з творчістю митця. Світлана Григоренко, Юлія Яковлєва, Микола Череміс, Дмитро Кириченко читали вірші- присвяти Анатолію Павловичу Бахуті.

Про складну долю поетів-неокласиків розповів Віталій Дарибогов, а про свято Різдва Христова – архімандрит Андріївського кафедрального собору Новокаховської єпархії Іларіон. Авторські вірші з Новорічними побажаннями читали Ірина Люлько та Іраїда Нагаєць.

Літературний вечір-зустріч завершила Наталія Полякова віршем «Заклинання», який залишив для нас поет-земляк Анатолій Павлович Бахута

Хай обминуть вас чорні хмари.

Хай не торкнеться хмарна вись,

Хай жодна спека вас не зварить

І жоден холод вас не з’їсть.

Хай не здригнеться ваша хата

І не затруситься душа

Не від свого дурного брата,

Ні  від чужого палаша.

Хай вам везе на добрі лиця,

Хай вам щастить на гарні дні

І хай це лиш у тих здійсниться,

Хто не бажає зла й мені.

 

Тетяна Лупашко, директор літературно-меморіального музею А.П. Бахути