Новокаховчани, вивчаймо українську мову безкоштовно

Одним з головних завдань кожного розвинутого суспільства, показником його самосвідомості і визначником розвитку культури є постійна турбота про екологію мовного середовища.

Результат пошуку зображень за запитом "вивчаємо українську мову безкоштовно"Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація багатовіковий досвід,  всю свою історію,  здобутки культури,  духовну самобутність. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї.

Конституція України 1996 року юридично закріпила за українською мовою статус «державної» та  поширила коло тих, хто користується нею. Виходячи з історичних і мовнокультурних особливостей формування етнічного складу населення України,  де кількісну перевагу мають українці, роль державної (офіційної) мови цілком закономірно виконує українська мова.

Рік тому у Верховній Раді України був зареєстрований проект №5670 «Закон про державну мову», яким пропонується значно розширити і закріпити використання української мови як державної, та який має регулювати функціонування та застосування української мови у всіх сферах суспільного життя на всій території України.

Престиж мови залежить не від неї самої, а від її носіїв. На жаль, не всі українці усвідомлюють це. Тому українська мова в нашій державі стане престижною тоді, коли ми не будемо її соромитися, коли оволодіємо усім багатством її, навчимося гарно, виразно, правильно говорити по-українськи і будемо пишатися, що ми, українці, маємо таку чудову мову.

Маємо ряд історичних фактів, що свідчать про престижність української мови. У великому Литовському князівстві вона була державною мовою; як актова мова використовувалася в Молдавському князівстві; бахчисарайські хани листувалися нею з турецькими султанами.

З метою популяризації української мови на території нашого регіону Новокаховська Центральна міська бібліотека (вул. Затишна, 26) запрошує усіх бажаючих віком від 18 років на безкоштовні 3-х місячні курси з української мови. Початок занять планується з 03 лютого 2018 року (з 15.00 до 17.00). Кожен охочий матиме змогу протягом 12 занять підвищити рівень знань з української мови і застосовувати їх у повсякденному житті.

Увага! Курси розраховані на середній рівень знання.

ПРОЕКТ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ НА ВОЛОНТЕРСЬКИХ ЗАСАДАХ,

КУРСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Є БЕЗКОШТОВНИМИ!

Подробиці за телефонами: (05549) 4-34-13; 4-53-59.

Тільки усвідомлення того, що українська мова є важливим чинником зміцнення державності, забезпечення культурного та економічного розвитку нашої країни, може підвищити національну свідомість, рівень культури народу і його цивілізованості.