Новокаховчани питали мера

Нещодавно редакція газети «НК» започаткувала рубрику «Спитай у міського голови». Після її анонсу до нас активно телефонували читачі і розповідали про те, що їх хвилює. Найчастіше людей непокоїли питання благоустрою, безпеки на міських дорогах, робота лікарні. Міський голова Володимир Коваленко під час нашої з ним розмови відповів на кожне із запитань. Деякі записав до робочого блокноту. А прохання городян поважного віку щодо облаштування зупинки біля магазину «АТБ-Колос», де вони очікують автобус (14-й маршрут), вирішив одразу в телефонному режимі.

В цьому випуску «НК» надаємо відповіді і чекаємо нових запитань. Зателефонувати можна за номерами: 095-664-09-89, 099-75-31-453 або написати на електронну адресу nk_reklama@ukr.net

– Чи можна впорядкувати рух автотранспорту на дорозі, що йде від міського ринку до оптової бази УПТК? Люди йдуть вздовж торгового ряду, а машини їдуть майже по ногах …

– Справа в тому, що це дорога не місцевого значення (обслуговує Укравтодор), вона занесена до схеми всеукраїнського автобусного руху і по ній автобуси їдуть до автовокзалу. Коли років з двадцять тому створювалася оптова база, яку в народі називають УПТК, на цей фактор не зважали. Зараз, якщо на дорогу нанести пішохідну зебру, не уникнути заторів, чого не можна допускати. До того ж діють законодавчі обмеження щодо встановлення регуляторів дорожнього руху. До речі, на цій дорозі не зафіксовано жодної аварії, і, думаю, цей факт говорить про те, що водії і пішоходи користуються взаємоповагою один до одного.

– Коли відремонтують дорогу на вул.Торговій (Латиських Стрільців)?

– Ця дорога є в планах, але не в першочергових. Також з цього приводу намагалися поспілкуватися з бізнесом. Пропонували підприємцям, які мають на цій дорозі магазини, вскладчину зайнятися ремонтом. Та вони не дуже спішать приставати на нашу пропозицію, бо цей рік, м’яко кажучи, не дуже успішний у всіх. Однак після того, як зробимо основні дороги, обов’язково повернемося і до цієї.

– Чи буде щось будуватися на місці колишнього кафе «Небіт-Даг»?          

– Це приватна територія, яку викупили ще в 1994 році. За першим планом там було заплановане будівництво триповерхової будівлі з рестораном на першому поверсі, офісними приміщеннями на другому і житловими на третьому. Та всі ми бачимо, що ці плани не були реалізовані, а потім власники виставили цю ділянку на продаж.

– Що буде з пляжем «Дружба» на 35-му кварталі? Сорок років живемо в цьому кварталі і пам’ятаємо, як приїздили діти з північних районів, жили в інтернаті і купалися на цьому пляжі…

– По-перше, територія пляжу – це комунальна земля. По-друге, ми закладемо кошти в міському бюджеті на облаштування тут нормального міського пляжу. Також є домовленість із забудовником колишнього готелю «Дружба» Валерієм Серовим про благоустрій території біля будівлі, що з’явиться на її місці. Також він бере зобов’язання щодо наведення ладу і на пляжі.

– Чи можна пустити автобус, що йде від «Сокола» до оптового овочевого ринку так, щоб він йшов через стару частину міста ближче до колишнього інтернату?

– Спочатку треба зрозуміти, як прокласти маршрут цього автобуса, щоб людям було зручно. Тому автору цього запитання треба написати заяву на ім’я міського голови і бажано прикласти до неї схему руху автобусу, на якій вказати напрям руху і вулицю, по якій люди хочуть, щоб ходив автобус – чи то Пушкіна, чи то повз «Корчми» з поворотом на Історичну, а може по іншій вулиці. Тож складіть схему і будемо вирішувати.

– Прочитала в газеті, що біля магазину «Ромашка» встановлять «лежачого поліцейського». Чи можна такий покласти на Дніпровському? Кожної ночі не спимо через мотоциклістів, що носяться проспектом.

– З начальником міського відділу поліції обговорювали це питання. Справа ось у чому: під час узгодження укладання лежачого поліцейського не виключена ймовірність, що відповідна служба не погодить його знаходження на проспекті через те, що тут немає шкіл, дитячих садочків та інших закладів соціального значення. З другого боку, усі водії знають про швидкість руху. Тим більше, по місту вона чітко зазначена і відповідні знаки встановлені. Просто треба виконувати цю вимогу Правил дорожнього руху. За невиконанням слідкує відповідна служба. Ми ж не можемо все місто устелити лежачими поліцейськими.

– Чи можна зробити проспект Дніпровський пішохідною зоною, щоб городяни і гості міста могли спокійно пересуватися по ньому, прогулюючись, заходити до міського парку тощо?

– Ні. В нашому місті з 1990 року у 27 разів збільшилася кількість транспорту. І Нова Каховка була спроектована таким чином, що не може прийняти велику кількість транспорту. «Звільнити» від машин одну з центральних вулиць міста ніяк не можна.

– Чи триватиме й надалі освітлення вулиць у місті? На Соборній, 33 встановили ліхтарі біля спортивного поля, яке багато років було у темряві. Стало видно ввечері біля магазину, який називають «Корабликом». На яких вулицях ще планується встановлення освітлення?

– У цьому напрямку в місті діють дві програми. Одна передбачає заміну на центральних вулицях «жовтих» ліхтарів на сучасні, а по другій на прохання голів ОСББ у семи кварталах відновлено освітлення. До кінця листопада працівники КП «НК Екосервіс» повинні повністю освітити чотири напрямки у високовольтному коридорі: Першотравнева – Букіна (у межах колишньої санепідемстанції); спортзал «Гарт» – вул.Букіна, 56; вул.Довженка (магазин «Авоська») – вул.Букіна, 62 (магазин «М’ясний дворик»); вул.Затишна (магазин «Ізабелла») до будинку, що на місці 11-ї школи.

– Коли докладуть плиткою тротуар на пр.Дніпровському від Приватбанку до Першотравневої?

– Ці роботи відбуваються у межах дворічної програми, якою передбачено праву сторону тротуару на проспекті виложити плиткою. Плануємо на наступний рік закласти кошти і завершити цю роботу. Цього року через перенаправлення коштів до лікарні у зв’язку з коронавирусом і пожежею в будинку на Букіна, 20 змушені були зняти кошти з благоустрою.

– Після завершення процесу децентралізації і утворення Новокаховської ОТГ хто став власником дніпровських островів щодо приналежності яких колись точилися спори? Чи можна тепер використовувати їх для розвитку туризму?

– Територіально вони належать нашій громаді, але знаходяться в управлінні Нижньодніпровського парку. І питання щодо розвитку туризму треба узгоджувати з керівництвом парку. Думаю, якісь обмеження будуть, але розвивати їх як зону рекреації можливо.

– Через коронавирус чимало людей опинилися за межею бідності. Чи можливо організувати в нашому місті благодійні обіди чи щось на кшталт цього? Ні для кого не є секретом той факт, що багато мешканців нашого міста, заплативши за комунальні послуги і купивши ліки, живуть упроголодь…

– Щоби це організувати, треба щоб такі люди дали про себе знати. Скоріш за все, визначимося з номером телефону, щоб люди могли зателефонувати до управління праці і соціального захисту. А далі треба буде працювати з фондами, які будуть готові надавати допомогу. Це питання потребує вивчення, і ми цим займемося.

– У зв’язку з процесом децентралізації до Нової Каховки приєдналися Козацьке і Веселе. Які ремонтні роботи або з благоустрою передбачається там найближчим часом?

– У нас є програма з розвитку старостинських округів, в якій закладено і освітлення вулиць, і ремонт доріг, які не заасфальтовані. Наприклад, у Козацькому на основній вулиці Шевченка заплановано зробити таку дорогу, як у нас на Дніпровському, з бордюрами, тротуарами і т.п. На наступний рік в проект Мінрегіонрозвитку включено дитячий садок в Корсунці, дорога до Нових Лагерів. При формуванні бюджету старости пропонують, які проблеми треба вирішити в першу чергу. Розумію, що це робота не одного року. Для Веселого купили техніку, клуб ремонтуємо, заклали першу суму коштів для виготовлення проекту очисних споруд у Козацькому.

Продовження нашого спілкування з міський головою буде, якщо будуть надходити запитання.