Новокаховська школа № 3 – в четвірці кращих пілотних шкіл  нашого регіону

17 квітня у новокаховській школі №3 відбувся регіональний практичний семінар в рамках Всеукраїнського експерименту за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти».

До закладу завітали кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії й методики дошкільної, початкової освіти та мовних комунікацій КВНЗ «Херсонської академії неперервної освіти» Ольга Стребна і Таміла Клюєва – завідувач навчально-методичної лабораторії початкової освіти академії; представники пілотних шкіл Херсонської області(Скадовськ, Чорнобаївка, Херсон), Бериславського педагогічного коледжу, Асоціації освітніх закладів сприяння здоров’ю міста Нова Каховка та вчителі початкових класів Нової Каховки, Каховки, Берислава,  Малокаховки.

Учні закладу зустріли гостей хореографічною композицією «Місто моє барвінкове». З вітальним словом до учасників семінару звернулись Ірина Дубас, директор школи №3, яка представила заклад та розповіла про ті зміни, які відбуваються в освітньому процесі у контексті розбудови Нової української школи. Привітали педагогів нашого регіону Оксана Якубова, начальник відділу освіти Новокаховської міської ради та її заступник Наталія Гмизіна. Свої очікування від семінару висловили куратори пілотних шкіл області Ольга Стребна та Таміла Клюєва.

Вчителі перших класів нової української школи Лілія Турбаба (1-А клас) та Вікторія Богомазова (1-Б клас) представили до уваги запрошених ранкову зустріч «Значення рослин у житті людини», в ході якої діти налаштувались на плідну роботу, обмінялися побажаннями та цікавою інформацією. Першачки проявили свої знання та вміння, працюючи в групах «Мультивітаміни», «Знавці первоцвітів», «На варті допомоги», «Експерти», «Легознайки». На другому занятті учні працювали в центрах навчальної діяльності:

  • центр «Мовознайки» до поданих малюнків підбирали відповідні назви слів та вставляли у ці слова пропущені літери, мали можливість творчо попрацювати над утворенням тексту, записали назви страв, які можна приготувати з картоплі;
  • центр «Funny fruits» спілкувалися англійською мовою та виконували цікаві завдання, пов’язані з екзотичними фруктами;
  • центр «Природознайки» провели цікаві досліди з овочами та фруктами;
  • центр «Математичний кмітливчик» працювали з терезами, порівнювали овочі та фрукти з геометричними фігурами, розв’язували задачі;
  • центр «Світ мистецтва» створили рослинну мапу України.

До роботи були залучені не тільки вчителі закладу, а й батьки, які допомагали  координувати діяльність учнів в групах.

Не залишались гості на самоті і на перервах. Вони мали змогу спостерігати за цікавою перервою «Веселкове плетіння», на якій учні під музику заплітали великі коси з різнобарвних стрічок; динамічною перервою «Веселі танцюристи».

Яскравим завершенням дня став виховний захід «Карнавал рослин», на якому учні продемонстрували свої знання з теми «Світ рослин», хореографічні й акторські здібності.

У підсумковій частині з учасники обмінялися досвідом і поділилися думками щодо створення нового освітнього середовища в умовах Нової української школи.

 

Ірина Казанчук, заступник директора з НВР