“Новокаховська Масниця-2016” (Фото, відео)

IMG_0221Усім, напевно, набридла зима, яка начебто і відступила, а все одно щодня нагадує про себе. Та після її гучних проводів, які відбулися сьогодні  у Новій Каховці в останній день Масниці, 13 березня, вона точно не повернеться до наступного року!

Масниця – найвеселіше і ситне народне свято, що триває цілий тиждень. А в неділю, зазвичай,  влаштовуються народні гуляння, під час яких усі пробуджують природу від сну та проводжають зиму. Ця давня традиція посіла чільне місце та  укорінилась у нашому місті. Ось уже понад 10 років поспіль Нова Каховка  святкує Масницю. Цьогорічний, захід був не менш яскравим та багатим на сюрпризи.

Своїми кулінарними шедеврами пригощали  громадські організації, вищі і професійно-технічні учбові заклади міста, колективи дитячих садочків, позанавчальні заклади, жителі сіл Новокаховської міськради та міста Таврійська. Більше того, цього року новокаховчан вітали й пригощали колективи місцевих шкіл та депутати міської ради. За депутатськими млинцями від самого початку фестивалю і до його закриття вишикувалась черга. Ще б пак! Тут і млинцями, і оладками пригощали, і духмяним трав’яним чаєм. Загалом депутати, можна сказати, встановили рекорд – спекли тисячу млинців, стільки ж оладок, заварили й роздали близько 200 л чаю! Крім того, представники депкорпусу на чолі з секретарем міськради Олександром  Лук’яненком, збирали  благодійні пожертвування для допомоги онкохворим землякам.

Створили «фонд» для безкоштовного пригощання жителів міста депутати: О. Лук’яненко, А. Гуртовий, Т. Мосьпан, О. Курдов, В. Власенко, Ю. Власов, С. Євстратов, С. Дук, Н. Марченко, А. Кафідов, Л. Скребовська, В.  Перетятько, Л. Микитенко, С. Хоменко, О. Іщенко, О. Афанасьєв, О. Уманець, П. Розломій, Л. Тихонова, О. Феодосов, В. Кубатко, С. Сліпий, О. Михайлова та її помічниці О. Рашевська, Л. Баскакова, І. Лецька, З. Ковальова.

IMG_0210Як завжди, окрім смаколиків,  було на Масниці надзвичайно багато чого цікавого: вишивки, прикраси, картини, малюнки, писанки, ляльки, орігамі, кораблі, в’язані вироби, листівки-аплікації, картини й  фігурні роботи з бісеру, предмети побуту із дерева, підставки, квіти й підсвічники з металу,  сувеніри і навіть зварене за спеціальним рецептом мило.  І це далеко не весь перелік.

IMG_0199На площі було встановлено дві сцени, де відбувалося окреме, не менш захоплююче дійство. І дорослі, і малеча,  для якої влаштували окрему святкову програму з веселими іграми та конкурсами, не нудьгували.3IMG_0190

Усі неймовірні експозиції шедеврів  ручної роботи і кулінарних виробів відвідав міський голова Володимир Коваленко зі своїми підлеглими. Від столу до столу – гарячий чай, млинці, короваї, вареники, сирники, тістечка, пончики, пиріжки, смажена рибка, огірки, (навіть мариновані сливи!) та, звісно, найщиріші привітання.  IMG_0201 IMG_0245 IMG_0271 IMG_0281IMG_0412 IMG_0321IMG_0426 IMG_0339 IMG_0408 IMG_0488 IMG_0527 IMG_0554 IMG_0577IMG_0238IMG_0615 IMG_0767 IMG_0775 IMG_07922IMG_0251IMG_0662 IMG_0801 IMG_0837 IMG_08701IMG_074613

Вже, коли, здавалося б, свято підійшло до логічного фіналу, нашу увагу привернув ще один сюрприз. Біля маленької сцени знову зібралося чимало людей, хоча тут вже почали були складати апарату. Підійшовши ближче, ми помітили цікавих музикантів, яким підспівувала та плескала як дітвора, так і дорослі. Як з’ясувалося, це були креативні  і, ну дужу позитивні, гості зі столиці – гурт під назвою «Звуки землі». Як розповів «НК»  один  з його солістів Андрій Кононов, сам він родом з Нової Каховки, і зараз приїхав з колективом у гості. А на свято хлопці потрапили зовсім випадково – проходили повз і, побачивши, як збирають музичну апаратуру, попросили «відтермінування», аби подарувати новокаховчанам свою творчість. І їм не відмовили. Більше того – просили приїжджати ще та навіть брали автографи.

IMG_0919IMG_0920

Після самотніх зимових вулиць таке всенародне гуляння нагадувало справжнісінький карнавал, на якому усе потонуло в емоціях та радощах. Сподіваємося, що після такої грандіозної зустрічі  шквалом емоцій та позитиву справжня весна  увірветься у наші домівки та серця.

IMG_0654

Відео:Анатолій Єванков