Новокаховська Масниця-2017. Де? Коли? Як?

Час летить так швидко, що й озирнутися ми не встигли, як пройшли новорічні свята і пора проводжати зиму. А це означає, що настав час одного з найулюбленіших свят дітей і дорослих – Масниця.  

Нинішнього року вона починається 20 лютого і триватиме  цілий тиждень, до 26 лютого. Ще одна назва Масляної — Сирна седмиця, так як в ці дні, православні готуються до Великого посту, який починається після Масниці.

Як відомо, Масляну святкували в Україні, ще в язичницькі часи,  коли люди поклонялися Сонцю. Свято, за традицією, відзначалося в період весняного рівнодення. З приходом християнства всі язичницькі звичаї поступово викорінювалися, однак традиція святкувати Масляну залишилася. Завжди Масляна святкувалася перед Великим постом, причому щороку в різний час,  оскільки Великдень, яким закінчується піст, не має чіткої дати.

Як свідчать джерела, свято з давніх часів українці відзначали з розмахом. Одна з найулюбленіших традицій Масляної — поїдання млинців. Відома вона і новокаховчанам.  Вже не один рік у місті під завісу Сирної седмиці відбувається фестиваль “Новокаховська Масляна”. Цього року він пройде вже в 14-й раз. 

Вчора,  8 лютого, у міськвиконкомі, під головуванням керуючого справами виконкому В. Акуленка,  відбулось засідання організаційного комітету з приводу проведення заходу. До обговорення долучилися начальник відділу освіти Оксана Якубова, заступник начальника відділу культури і туризму Наталія Зарудна, директор МПК Анатолій Лазарєв, представники вищих та професійно-технічних навчальних закладів Нової Каховки, а також Дніпрянської селищної ради.

Наразі остаточно вирішено, що свято відбудеться 26 лютого на площі Сільських будівельників. Офіційне відкриття – об 11:00.  Як і в минулі роки,  заплановані насичена концертна програма, виставки народних майстрів, навчальних закладів, частування, ігри, змагання, розіграші, конкурси. Особливу увагу організатори звертають на заходи безпеки. До відома усіх учасників, які готуватимуть млинці під час свята – суворо заборонено використовувати газові установки, балони.

 Ймовірно, що свою виставку розгорнуть відомі багатьом “Зелені хутори Таврії”. Організатори запевняють, що свято буде яскравим, колоритним  і цікавим. Тим більше, що відбуватиметься воно напередодні ювілею міста. Не виключено, що на Масницю завітають гості з інших регіонів та країн, які приїдуть на відкриття Палацу культури та святкування Дня народження Нової Каховки.  

Існує повір’я: чим яскравіше і цікавіше прожити масляний тиждень, тим щасливішим і багатшим буде рік. Тож, шановні новокаховчани, проведіть ці дні  у гарному настрої і обов’язково завітайте на свято. Буде цікаво!