Новокаховська ОДПІ: запитували – відповідаємо

podatkova1

Як повернути помилково чи зайво перераховані кошти на електронний рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ?

Якщо на момент подачі декларації по ПДВ кошти на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ перевищують суму, що підлягає сплаті до бюджету за декларацією, платник має можливість подати заяву про повернення зайвої суми на розрахунковий рахунок платника. В такому випадку Казначейство на підставі поданого ДФС реєстру протягом 5 днів після граничного терміну сплати податкових зобов’язань здійснює відповідне перерахування.

Чи має право на формування податкового кредиту платник ПДВ, який перераховує іншій особі – платнику ПДВ кошти як відшкодування збитків за пошкоджене (знищене, втрачене) майно такої особи?

У разі, якщо платник ПДВ перераховує іншій особі – платнику ПДВ кошти як відшкодування збитків за пошкоджене (знищене, втрачене) майно такої особи, то оскільки таке перерахування коштів не пов’язане з придбанням товарів (послуг), з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такого платника податку, право на віднесення сум податку до податкового кредиту не виникає.

Як виправити помилку, якщо помилково на одне постачання двічі оформлено податкову накладну?

У разі складення двох податкових накладних платник має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної та зареєструвати його у ЄРПН у встановленому порядку.

Якщо «мінус» у витягу з ЄРПН, які подальші дії бухгалтера?

З 1 липня 2015 року для можливості реєстрації ПН/РК необхідно буде поповнити електронний рахунок грошовими коштами з поточного рахунку підприємства, або дочекатись збільшення реєстраційної суми за рахунок відображення у системі електронного адміністрування ПДВ зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних постачальників (збільшення вхідного ПДВ).