Як у Новокаховській школі №3 відзначали Всесвітній День Гідності

Вперше навчальний заклад загальної середньої освіти №3 Новокаховської міської ради Херсонської області долучився до наймасштабнішого проекту в Європі – Всесвітнього Дня Гідності.

Цей соціальний проект організований у 2006 році принцем Норвегії Хоконом, професором Пеккою Хіманеном і Джоном Хоупом Брейтоном. Він покликаний привернути увагу всесвітньої спільноти до проблем гідності, сприяти лідерству, ґрунтованому на повазі й підтримці глобального діалогу про гідність, та залучати молодь до обговорень про значення і значимість гідності.

Метою даного проекту є навчати підростаюче покоління керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях і вчинках. Ініціатором цієї події в Україні є Edcamp Ukraine під патронатом Міністерства освіти і науки України, Уповноваженого Президента з прав дитини.

Особливо радує те, що до участі у проекті “Всесвітній День Гідності” долучилися всі класні керівники та вчителі історії закладу. Для учнів початкової школи заходи було проведено за такими локаціями:

День 1 “Що таке гідність?”(діти обговорили з педагогами як саме вони розуміють почуття гідності, з якими іншими почуттями та потребами вона пов’язана, і які принципи гідності сповідує всесвітня спільнота. Торкнулися питання подій двох революцій в Україні).

День 2. “Гідність щодня” (в цей день діти обговорювали щоденні вчинки, в яких вони проявляють гідність; після цього створили постер “Гідні справи класу”).

День 3. “Пам’ятай” (в цей день класи вшанували жертв Голодоморів 1932-1933рр., зокрема учні 3-А класу (кл.кер.Наталя Оголюк) створили незабудки та одягнули їх на груди в знак шани ненародженим та замордованим; учні 2-Б класу (кл.кер.Вікторія Богомазова) провели акцію “Запали свічку” і хвилиною мовчання віддали шану померлим; вчитель історії Олександра Склейнова провела в цей день для інших молодших учнів тематичну інформаційну хвилинку.

День 4. “Твоя безпека”. В цей день діти початкової школи разом з соціальним педагогом Оленою Іщенко вчилися запобігати булінгу. Вони переглянули короткий метр від Уповноваженого Президента з прав дитини, обговорили яким чином проявляється гідність та толерантніть по відношенню до інших дітей, а також наслідки негідних вчинків.

Координувала проведення заходів серед учнів 1-4 класів вчителька початкових класів Наталя Оголюк.

Для учнів 5-11 класів було проведено зібрання, на якому координаторка заходу Галина Фірсова, заступниця директора школи, оголосила про участь у соціальному проекті “Всесвітній День Гідності”, учасники зібрання погодилися з основними принципами гідності та переглянули відеозвернення від телеведучої каналу “1+1” Наталії Мосейчук.

Далі, під час годин спілкування, учні говорили про гідність, керуючись “Путівником Всесвітнього Дня Гідності в Україні”.

Також в рамках Всесвітнього Дня Гідності планується проведення в одиннадцятому класі антикорупційного уроку (до Всесвітнього дня боротьби з корупцією).

Педколектив закладу вважає реалізацію соціальних проектів на шкталт Всесвітнього Дня Гідності дуже актуальними, оскільки сьогодні ми маємо наших учнів долучати до тієї всесвітньої спільноти, яка сповідує принципи гідності, доброчинності, правової демократії. За молодим поколінням – майбутнє нашої суверенної України.