Новокаховська ЗОШ-3 ділиться з колегами Херсонщини досвідом становлення НУШ

На початку жовтня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 знов зустрічала гостей. Цього разу це була делегація слухачів курсів підвищення кваліфікації КВНЗ “Херсонська академія неперервної освіти”, до складу якої увійшли директори закладів загальної освіти області під керівництвом старшого викладача кафедри теорії і методики виховання, завідувача науково-методичного відділу управління навчальними закладами та координації діяльності районних (міських) методичних установ Кузьміч Тетяни Олександрівни.

Школа не один рік займається інноваційною діяльністю. Досвід попередніх експериментів є дуже актуальним з огляду концепції “Нової української школи”. Тому тематикою зустрічі стали питання теорії та практики реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти.

Змінюються не тільки програми та засоби навчання учнів, а й просторово-предметне оточення початкової школи. Організація освітнього простору навчального кабінету потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання та відповідно меблів.

Завітавши до класних кімнат наших перших та других класів, гості побачили, що забезпечено осередки:

  • навчально-пізнавальної діяльності з одномісними партами/столами і стільцями;
  • змінні тематичні осередки, в яких розміщуються дошки/фліп-чарти/стенди/ карти тощо;
  • осередки для гри та зберігання приладдя для художньо-творчої діяльності;
  • куточки живої природи для проведення дослідів;
  • осередки відпочинку та зони тиші

Тобто все те, що необхідно за стандартами НУШ та спрямоване на розвиток дитини, мотивацію її до навчання.

У Новій українській школі зросла частка проектної, командної та групової діяльності. Відповідно урізноманітнюються варіанти організації цієї роботи. Завітавши на уроки, директори шкіл області побачили організацію групової роботи в першому класі та презентацію роботи в центрах учнів 2-го пілотного класу. Сьогодні можна робити висновки, що учні вже в другому класі краще справляються з завданням у групах; самостійно розподіляють обов’язки; осмислено презентують роботу; взагалі, вирішують більш складні завдання.

Руховий режим забезпечується не тільки під час фізкультхвилинок на уроках, а й під час перерв. Цьому сприяє шкільне середовище. На перервах діти можуть як самостійно так і організовано пограти в рухливі ігри. Також наша школа продемонструвала організацію та проведення динамічних перерв з використанням музичного супроводу.

З новим підходом до навчання у дітей з’явилося більше часу на творчість та рухову активність. Учні молодших класів – це ті, для кого рухова активність є життєвою необхідністю та умовою для всебічного розвитку.