Новокаховське УПСЗН роз’яснює: порядок оплати ЄСВ для отримання субсидії на опалювальний сезон

У зв’язку з наближенням опалювального періоду 2018-2019 рр. звертаємо увагу, що для призначення житлової субсидії з жовтня 2018 р. будуть враховуватися доходи та сплата єдиного страхового внеску за період з 01.01.2018 р. по 30.06.2018 р.

Відповідно до вимог Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженного постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329) житлова субсидія не призначається у таких випадках:

  • якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;
  • якщо вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;
  • та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Ці обмеження не стосуються осіб, які:

  • навчалися за денною формою навчання;
  • зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;
  • отримували хоча б один із таких видів доходу: пенсію; стипендію; допомогу при народженні (усиновленні) дитини; допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу; допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; допомогу по безробіттю.

Проте, відповідно до чинного законодавства громадяни, мають право звернутись із заявою щодо надання житлової субсидії за рішенням комісії, при умові якщо вони добровільно сплатили єдиний соціальний внесок.

Статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язке державне соціальне стархування» передбачена добровільна сплата єдиного внеску. З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, органом доходів і зборів в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору.

Договір укладається органом доходів і зборів (ДФС)

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

На підставі укладеного договору про добровільну участь у системі зогальнообов’язкового державного пенсійного страхування, оформленого в установленому порядку у якому зазначається період, та платіжного документу про сплату такого внеску, житлова субсидія призначається із урахуванням вимог Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Для вирішення питання щодо укладення договору про добровільну сплату єдиного соціального внеску та визначения розміру його сплати необхідно звертатися до Новокаховської обєднаної державної податкової інспекції: вул.Горького, 11-а, м.Нова Каховка, каб.13-17, тел.(05549) 4-52-88.