Новокаховські депутати навчаються

У рамках проекту “Сильні ради – спроможні громади”, що реалізується Інститутом Політичної Освіти спільно з Програмою «ULEAD з Європою / ULEAD with Europe», в Одесі з 1 по 3 листопада проходило навчання депутатів місцевих рад ОТГ.

Серед депутатів місцевих рад у навчанні взяли участь два депутати Новокаховської міської ради : Олена Михайлова та Сергій Сліпий.

На першому етапі навчань учасники поглиблювали свої знання за темою «Статус, права та обов’язки депутатів місцевих рад ОТГ», а саме:
– Підзвітність та прозорість у роботі місцевих рад. Впровадження нормативно-правових актів, які сприятимуть публічності органів місцевого самоврядування.
– Робота над регламентами рад, іншими нормативними документами. Презентація та аналіз програм.
– Місцеве самоврядування в контексті об’єднання територіальних громад. Правовий статус депутатів та посадових осіб місцевих рад.
– Організація роботи депутатського корпусу. Ефективні інструменти роботи депутата.
– Депутатські запити і звернення. Написання та підготовка депутатських запитів і звернень.
– Механізми запобігання та подолання конфліктів у громадсько-політичній діяльності.
– Як не стати “корупціонером”: декларування, конфлікт інтересів та інші антикорупційні обмеження в діяльності депутатів місцевих рад.


Своїм досвідом та вміннями з місцевими депутатами ділилися експерти Інституту Політичної Освіти Андрій Осіпов, Тарас Случик, голова наглядової ради ГО “Бюро з прав людини” Мирон Дмитрик, тренери навчально-психологічного центру “Content” Юлія Сулаєва та Дмитро Кущ.