Новокаховські педагоги вивчають досвід колег щодо автономного фінансування шкіл

З 7 грудня по 9 грудня директори шкіл міста  Зуйко О. М.  (ЗОШ №1), Дубас І.П. (ЗОШ №3), Коткіна Т.В. (ЗОШ №10), Долецька Т.Є. (НКТЕЛ) перебували у  НВК смт. Щасливого Київської області з метою вивчення питання автономного фінансування шкіл.1

Директор школи смт. Щасливе Юрій Юрійович Йовбак, бухгалтери та заступники радо зустрічали делегацію нашого міста. Школа на 985 учнів фінансується 100% із державного бюджету плюс на розвиток навчального закладу додає райдержадміністрація м. Борисполя та селищна рада Щасливого. Харчування всіх учнів початкової ланки відбувається з розрахунку 8грн. 27 коп.(з 08.12.2015р. – 12 грн.67 коп.) за рішенням депутатів без тендерів, а по лотах шляхом договору. В бюджет закладена 100% зарплатня вчителя з усіма доплатами, техперсоналу, кухарів, водія, банківські оплати. Автобуси шкільні стоять на балансі закладу, в бюджет враховується пальне, мастила та ремонт транспорту.

Так як адміністрація виконує додаткову роботу у зв’язку із автономним господарством, директор отримує 50% надбавки до зарплатні, а завучі по 33%. Вчителів преміює адміністрація школи за результатами успішності учнів, олімпіад, конкурсів, ЗНО та за активну діяльність вчителя на всіх рівнях. Працівники школи активно отримують земельні ділянки, будують житло.

Кошторис закладу передбачає фінанси на поповнення ТЗН, матеріальної бази. Заздалегідь бюджетний запит подається на розгляд депутатських комісій та приймається на сесії міської ради. За словами директора школи, за 19 років його роботи у формі автономного фінансування ні єдиному директору із 22 керівників закладів (вони є в одній асоціації директорів району) сесія міської ради не відмовила в тих чи інших питаннях щодо фінансування закладів. Саме злагоджена робота, взаємопорозуміння міського голови, начальника відділу освіти, депутатського корпусу та керівників освітніх закладів є запорукою розвитку  закладів освіти та підтримки іміджу кожного із учасників виховання та навчання дитини – майбутнього України.
2