Новокаховські платники спілкувалися з обласними фіскалами

17 квітня  у Новій Каховці відбувся черговий семінар для платників податків. Його учасниками стали близько 100 платників податків з  Нової Каховки, Каховки,  Бериславського, Великоолександрівського, Нововоронцовського та Каховського районів.

Топ-тема семінару про «перезавантаження» роботи системи блокування податкових накладних викликала неабияку зацікавленість платників ПДВ до його проведення.

Значна увага  була зосереджена саме на практичних питаннях роботи оновленої системи блокування податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) та особливостях проведення перевірок критеріїв ризиковості платників та господарських операцій.

Не менш цікавою та потрібною платникам податків стала інформація про справляння місцевих податків і зборів, плату за землю та орендовані земельні ділянки, податок на майно, відмінне від земельної ділянки, а також туристичний збір. Як завжди, із прискіпливим інтересом, підприємці почули насичену практичними прикладами та коментарями інформацію про використання у підприємницькій діяльності РРО та приклади типових порушень касової дисципліни під час проведення готівкових розрахунків.

Відкрила семінар начальник Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області Галина Серебрянська.

Вона зазначила, що це вже не перший захід, який проводиться за участю керівного складу Головного управління ДФС у Херсонській області. Галина Мировнівна доповнила: в кінці минулого року та вже в поточному відбулися деякі нововведення в податковому законодавстві, тому з метою запобігання порушень, які можуть бути допущені під час ведення податкового обліку, за які законодавством передбачені певні наслідки, керівним складом ГУ ДФС у Херсонській області підготований даний семінар. Користуючись нагодою, вона  довела до відома присутніх, що на сьогодні триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році, та закликала подати декларацію про майновий стан та доходи у разі отримання іноземних доходів або доходів не від податкових агентів (таких, наприклад, як здача в оренду рухомого та нерухомого майна фізичним особам і т.д.), 2 травня – граничний термін подання. Крім того, Галина Серебрянська нагадала, що в адмінбудівлі Новокаховської ОДПІ знаходиться пункт реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів, у якому можна безкоштовно отримати ключі електронного цифрового підпису (вікно №5 приміщення ЦОПП), а також довідки або усну консультацію можна отримати за номером телефону: 4-52-88. Ще раз подякувала присутнім за те, що в цей нелегкий період реформ продовжують здійснювати свою фінансово-господарську діяльність, своєчасно та в повному обсязі сплачують податки та збори до бюджетів усіх рівнів.

Потім податківець представила присутнім керівний склад Головного управління ДФС у Херсонській області та передала слово заступнику начальника ГУ ДФС у Херсонській області Наталії Миколаївні Невдах.

Лектори надали учасникам заходу практичні поради щодо проблемних ситуацій, які виникають під час ведення податкового обліку, формування та надсилання звітних документів тощо. Підприємці отримали індивідуальні податкові консультації та роз’яснення порядку застосування законодавчих норм на практиці під час здійснення господарської діяльності.

Загалом спілкування фіскалів з бізнесменами пройшло у відвертій та невимушеній атмосфері. Це і є той потрібний та важливий зв’язок з платниками Херсонщини, коли фіскали надають якісні знання та допомагають вирішувати проблемні питання під час ведення підприємницької діяльності. Сподіваємось, що отримані знання убезпечать бухгалтерів та підприємців від помилок і нададуть впевненості у розвитку власного бізнесу.