Новокаховські податківці інспектують роботодавців

Спеціалісти Новокаховської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі продовжують роботу щодо виявлення та упередження порушень податкового та іншого законодавства у процесі здійснення суб’єктами господарювання підприємницької діяльності й виплати заробітної плати найманим працівникам.

З цією метою на минулому тижні спільно з представниками Новокаховського виконкому, Центру зайнятості, Пенсійного фонду та відділу поліції ГУНП інспектори податкового відомства взяли участь у черговому моніторинговому обстеженні.

Протягом дня вони відвідали понад 20 суб’єктів господарювання та встановили двох бізнесменів, які на момент обстеження використовували працю неоформленого персоналу. Їм запропоновано в 10-денний термін привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства та надалі не повторювати помилок.

У податковій інспекції повідомляють, що з 1 липня поточного року працівники Держпраці та ДПС розпочнуть інспекційну кампанію, спрямовану на виявлення фактів використання «незадекларованої» праці. До цього вони проводили інформаційно – роз’яснювальну роботу, а тепер у поле зору потраплять роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятися від декларування найманих працівників.

Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 тис. гривень. Вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, та складатиме 180 тис. гривень.