Новокаховські податківці на семінарі з СГ юридичними особами обговорили податкові новації щодо ПДВ

podatkovaЗ метою проведення масово-роз’яснювальної роботи в приміщенні Новокаховської ОДПІ нещодавно проведено семінар – практикум для СГ юридичних осіб на тему «Актуальні питання щодо адміністрування податку на додану вартість», на якому працівники міської ОДПІ спільно з керівниками та головними бухгалтерами міста обговорили запроваджені у 2015 році зміни до податкового законодавства в частині ПДВ.

Під час проведення семінару фахівці Новокаховської ОДПІ розповіли присутнім, що 25 грудня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 63-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».

Податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 Податкового кодексу України.

Податковим компромісом можуть скористатися підприємства, які в своїй діяльності завищували податковий кредит з ПДВ чи витрати, працювали з сумнівними підприємствами. Для цього вони можуть уточнити свої зобов’язання за період з 1 квітня 2011 року по 1 квітня 2014 року. Крім цього, такою можливістю можуть скористатись суб’єкти господарювання, в яких проводиться чи уже завершена документальна перевірка, але неузгоджені суми податкових зобов’язань.

Також звернулися до платників податків, які хочуть чесно та відкрито працювати, скористатися такою нагодою та задекларувати неоподатковані доходи. При цьому зазначили, що скористатись механізмом податкового компромісу суб’єкти господарської діяльності можуть до 17 квітня цього року. про зміни в адмініструванні ПДВ.

Представники організацій отримали кваліфіковані відповіді на всі запитання, які їх цікавили, та висловили сподівання, що такі заходи за участю податківців проводитимуться і надалі.