Новокаховський татусь сплатив аліменти за 12 років

Батько з Нової Каховки не сплачував аліменти понад 12 років на свою рідну доньку.

Сім’ю він покинув ще у 2006 році, коли дитині було всього 2 рочки. З того часу боржник  жодного разу не сплачував аліменти відповідно до рішення суду. Жодні дії під час примусового виконання виконавчого провадження не призвели до позитивних зрушень, бо боржник офіційно ніде не працює та немає майна, повідомляє прес-служба ГУ юстиції в Херсонській області.

Неодноразово державними виконавцями Новокаховського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області направлялися боржнику вимоги з вказівкою з’явитись до відділу для вирішення питання щодо сплати аліментів. Однак чоловік не з’являвся. І за весь період несплати аліментів утворилася заборгованість в розмірі 77491,27 грн.

Виконавчою службою було встановлено, що боржник на даний час фактично проживає в Російській Федерації та часто перетинає кордон. Керуючись нормами нового Закону #ЧужихДітейНеБуває, до безвідповідального батька застосували ряд обмежень, серед яких і постанова про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України.

Батько неповнолітньої дитини змушений був сплатити всю заборгованість, а саме: 78672,01 грн., яка перевищує суму боргу та включає в себе сплату за поточний місяць, на утримання своєї доньки, задля того аби мати можливість вільно пересуватися через кордон.

Нагадуємо, що депутати Верховної Ради підтримали у першому читанні другий пакет законопроектів, розроблених у рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває. Серед запропонованих у законопроектах змін:

  • Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу.
  • Система автоматизованого арешту коштів боржників.
  • Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних осіб.
  • Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.
  • Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.
  • Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.
  • Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад 3 роки.
  • Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.
  • Збільшення рівня мінімального утримання дитини тим з батьків, хто не проживає з родиною.