Новокаховський техніко-екномічний ліцей: Проблеми вирішуємо разом

Однією з сучасних форм роботи у ліцейському середовищі є організація та проведення психолого-педагогічного консиліуму. У Новокаховському техніко-економічному ліцеї дана форма діяльності вже стала  невід’ємною частиною системи науково-методичної  роботи.

15 листопада у закладі   відбувся консиліум на тему «Адаптація учнів 8-х класів», метою якого було залучити учасників «круглого столу» до активного обговорення проблеми адаптації восьмикласників  до навчання в ліцеї; створити умови для аналізу свого особистісного досвіду і професійної компетентності;  розробити рекомендації для всіх учасників навчально-виховного процесу з проблемних моментів адаптації.

Соціально-психологічна служба представила свої результати діагностичної роботи: спостереження, дослідження учнів у вигляді аналітичних узагальнених матеріалів.   Класні керівники 8-х класів розповіли про співпрацю «Учитель –  учень», а також  перші кроки до порозуміння, спираючись на результати власних спостережень, дали педагогічну характеристику навчальної діяльності та поведінки класів у цілому й окремих учнів.

Цікаво і змістовно відбулась вправа «Чарівний кошик», під час проведення якої учителі мали змогу поділитися своїми враженнями і думками щодо учнів 8-х класів.

На завершення для обговорення спільних рішень всіх присутніх  чекала інтерактивна вправа «Проблеми вирішуємо разом». Учасники зустрічі висловили свої побажання один одному. Психолог  зачитала методичні рекомендації класним керівникам,  учителям-предметникам та адміністрації ліцею, які були  прийняті під час проведення психолого-педагогічного консиліуму для роботи з учнями в період  адаптації.

Загалом захід видався цікавим і змістовним: кожен учасник зустрічі виніс для себе необхідну інформацію, яка допоможе в подальшій роботі.