Новоолексіївська школа отримала нове технічне обладнання за державною програмою підтримки кримських татар

Під час робочої зустрічі з підведення підсумків щодо виконання державної програми з розселення та облаштування депортованих кримських татар та інших національностей, яка відбулася 30 січня, до Новоолексіївської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів №1 завітали народний депутат України, керівник Меджлісу кримських татар в Україні Рефат Чубаров, керівництво Генічеського району та обласної державної адміністрації. Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

khoda.gov.ua

Гостей радо зустріли учні школи, вручили короваї та подарували татарські й українські національні танці й пісні.

Директор школи Ленур Люманов розповів про те, що Новоолексіївська школа є єдиною на материковій частині України, де кримськотатарська мова викладається як основний предмет, а не факультативно.

«В школі навчається 569 дітей і 333 з них – саме кримські татари. Враховуючи постійну велику кількість учнів кримськотатарської національності, ще з 1988 року у навчальному закладі викладається кримськотатарська мова. Сподіваємося, що до кінця 2017 року школа, яка зараз з російськомовним викладанням предметів, зможе перейти на україномовне навчання, адже перебуваючи в складних стосунках із сусідньою країною-окупантом, громадяни України повинні навчатися рідною мовою» – зазначив він.
Під час екскурсії школою поважним гостям презентували й нову техніку для оснащення класних аудиторій (телевізори, мультимедійну дошку), яка була придбана за кошти саме зазначеної державної програми.

«Програмою передбачено 1,1 мільйона гривень для Херсонщини й Генічеського району саме на освітню галузь. Ми вважаємо, що розпочали плідну спільну роботу, яка дозволить згуртувати український і татарський народи у спільній боротьбі за повернення Кримського півострова до складу України», – пояснив Рефат Чубаров.

khoda.gov.ua

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв розділяє позицію Рефат-аги і підкреслює:«Наша головна мета – виховання розумних, патріотичних і добрих дітей, адже вони є нашим майбутнім. Новоолексіївка завжди була населеним пунктом найбільш заселеним кримськими татарами, при цьому вони завжди були патріотичними громадянами України. Тож нам потрібно проявляти підтримку й допомагати один одному».